Trwa ładowanie...
dl9g2zd

Z bezrobociem damy sobie radę

Zdaniem ministra pracy Jerzego Hausnera,
program "Pierwsza praca", wsparty innymi rozwiązaniami powinien
doprowadzić pod koniec roku do zahamowania wzrostu bezrobocia w
kraju.

dl9g2zd
dl9g2zd

Program "Pierwsza praca", skojarzony z innymi elementami ma trwale zahamować wzrost bezrobocia z końcem tego roku. To jest możliwe. Program jest najważniejszym przedsięwzięciem zmierzającym do tego celu - powiedział minister w piątek w Toruniu.

Zaznaczył, że celem programu "Pierwsza praca" wcale nie jest tworzenie kilkuset miejsc pracy, gdyż nie ma takich możliwości.

Jeżeli mamy masowe bezrobocie i tak trudny rynek pracy oraz wielką grupę absolwentów, to obowiązkiem - w szczególności rządu - ale także wszystkich samorządów, organizacji pozarządowych, mediów jest zwiększenie absolwentom możliwości radzenia sobie na rynku pracy - podkreślił minister.

Program przewiduje dla absolwentów m.in.: umowy stażowe, mikropożyczki, szkolenie, pracę sezonową.

dl9g2zd

Hausner zaznaczył, że z polskich doświadczeń lat 1994-1997, doświadczeń innych państw naszego regionu oraz analiz ekonomistów wynika, że szybkiego wzrostu miejsc pracy można oczekiwać przy 5-procentowym PKB. Taki wzrost gospodarczy rząd przewiduje w swoim programie w 2004 r.

Czy mamy czekać na poprawę do 2004 r? Nie, zdecydowanie nie - powiedział.

Minister przypomniał, że w tegorocznym budżecie na aktywne środki przeciwdziałania bezrobociu przewidziano 560 mln zł. W związku z programem "Pierwsza praca" wyasygnowanych zostanie dodatkowo 500 mln zł, pochodzących z kredytu zagranicznego, rezerwy uwłaszczeniowej i środków pomocowych.

W Toruniu minister Hausner spotkał się z dyrektorami wojewódzkich urzędów pracy i omówił przygotowania do wprowadzenia programu "Pierwsza praca". (and)

dl9g2zd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dl9g2zd
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj