WP

Wzruszający gest przyjaciół Jolanty Szczypińskiej. Posłowie pamiętają

Sejmowi koledzy uczcili pamięć zmarłej w sobotę posłanki PiS Jolanty Szczypińskiej. Na miejscu, które zajmowała parlamentarzystka w sali obrad, politycy składają wiązanki kwiatów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jolanta Szczypińska pomagała Jarosławowi Kaczyńskiemu przy tworzeniu PC, a później PiS
Jolanta Szczypińska pomagała Jarosławowi Kaczyńskiemu przy tworzeniu PC, a później PiS (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
WP

Kwiaty na miejscu Szczypińskiej posłowie zaczęli składać w czwartek, ale już w środę koleżanką z partii wspominał w Sejmie Jarosław Kaczyński.

- Była piękną postacią naszego ruchu politycznego, ale także szerzej - naszej całej politycznej wspólnoty, jakkolwiek jest ona dzisiaj podzielona - powiedział prezes PiS na początku posiedzenia Sejmu.

- Sądzę, że zasłużyła na dobrą, bardzo dobrą pamięć - dodał Kaczyński. Cała sala w trakcie słów Kaczyńskiego stała. Na koniec pomodlił się słowami "Wieczne odpoczywanie racz dać jej Panie".

WP
PAP
Podziel się

Jolanta Szczypińska zmarła w sobotę 8 grudnia wskutek infekcji, jak wdała się po zabiegu chirurgicznym. Posłanka miała 61 lat i od wielu lat współpracowała z Jarosławem Kaczyńskim. Zakładała z nim Porozumie Centrum, a później Prawo i Sprawiedliwość. W latch 80. Szczypińska działała w opozycji antykomunistycznej na Pomorzu.

Pogrzeb posłanki PiS odbędzie się w poniedziałek 17 grudnia w Słupsku, skąd pochodziła.

WP

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Modlitwa w Sejmie w intencji Jolanty Szczypińskiej

WP
WP
WP