Trwa ładowanie...
d26c1d0

Kaczyński modlił się za Jolantę Szczypińską w Sejmie

Jarosław Kaczyński oddał hołd Jolancie Szczypińskiej. - 8 grudnia zmarła Jolanta Szczypińska, wiceprzewodnicząca naszego klubu, poseł na Sejm RP, osoba zaangażowana w Solidarność, działaczka podziemia, członek Porozumienia Centrum - powiedział prezes PiS w Sejmie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński mówił o Jolancie Szczypińskiej w Sejmie
Jarosław Kaczyński mówił o Jolancie Szczypińskiej w Sejmie (East News)
d26c1d0

- Śp. Jolanta Szczypińska była osobą głęboko zaangażowaną w sprawy Polski. Mimo, że przez ostatnie 19 lat ciężko chorowała, jej zaangażowanie trwało do ostatnich tygodni jej życia. Gdy odzyskiwała chociaż na chwilę możliwość jakiejś aktywności, nawet przez telefon zajmowała się tym, co dzieje się w jej okręgu, w życiu publicznym. Sądzę, że zasłużyła na bardzo dobrą pamięć. Była piękna postacią naszego ruchu politycznego, ale także szerzej naszej całej politycznej wsólnoty, jakkolwiek by nie była ona teraz podzielona - powiedział o nieżyjącej Szczypińskiej prezes PiS.

Cała sala w trakcie słów Kaczyńskiego stała. Na koniec pomodlił się słowami "Wieczne odpoczywanie racz dać jej Panie".

Jolanta Szczypińska zmarła w sobotę ok. godz. 11:00. Pod koniec listopada trafiła do szpitala z powikłaniami po zabiegu operacyjnym. - Od 2000 roku bardzo ciężko chorowała i mimo tej choroby, cierpień działała z całą energią i zachowywała radość życia – podkreślił Jarosław Kaczyński. Posłanka miała 61 lat.

d26c1d0

Prezesa PiS oraz posłankę Szczypińską łączyła bardzo ciepła relacja. W poniedziałkowym wydaniu "Gazety Polskiej Codziennie" Kaczyński zamieścił nekrolog parlamentarzystki, w którym nazwał ją "człowiekiem wielkiej, czynnej dobroci". O dużej sympatii szefa PiS do zmarłej posłanki wspomina również jeden z ważnych polityków partii. - Prezes dowiedział się w piątek wieczorem, że Jola jest w krytycznym stanie. Bardzo to przeżył - twierdzi w "Super Expressie".

Zobacz również: Modlitwa w Sejmie w intencji Jolanty Szczypińskiej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d26c1d0

Podziel się opinią

Share
d26c1d0
d26c1d0
Więcej tematów