Trwa ładowanie...

Wzrasta poziom wód. Wydano ostrzeżenia najwyższego stopnia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia hydrologiczne dla północno-wschodniej części kraju. Alerty drugiego stopnia obowiązują w województwach mazowieckim, pomorskim i podlaskim. Z kolei trzeciego stopnia w województwie warmińsko-mazurskim.

Wzrasta poziom wód. Wydano ostrzeżenia najwyższego stopniaŹródło: Shutterstock.com
d15wcxu
d15wcxu

Ostrzeżenia zostały wydane w związku z występującymi i z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu. Ostrzeżenie trzeciego stopnia mówi o tym, że poziomy wód (obserwowane lub prognozowane) układają się w strefie powyżej stanów alarmowych. Z kolei ostrzeżenie drugiego stopnia dotyczy stanów ostrzegawczych, lecz poniżej stanów alarmowych.

Jak podaje radio RMF FM w Pasłęku rzeka Wąska przekracza stan alarmowy prawie o 1,5 metra. Do umacniania linii brzegowej skierowano wojsko. Woda wlała się na posesje, mieszkańcy próbowali zabezpieczyć się przez żywiołem workami z piaskiem.

Największe opady deszczu są prognozowane dla województwa warmińsko- mazurskiego. Na stacji wodowskazowej Rodzone na rzece Drwęcy przewiduje się dalszy wzrost poziomu wody w strefie powyżej stanu alarmowego. Ostrzeżenie obowiązuje do godziny 12 we wtorek. W związku z rozwojem sytuacji hydrologicznej na rzekach uchodzących do Zalewu Wiślanego (Wąska, Bauda, Pasłęka) przewiduje się lokalnie utrzymywanie stanów wody powyżej stanów alarmowych. Ostrzeżenie obowiązuje do godziny 20 we wtorek.

źródło: pogodynka.pl

d15wcxu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15wcxu
Więcej tematów