Trwa ładowanie...
d2pzoxt
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Wywiad szwajcarski monitoruje aktywność 400 prawdopodobnych dżihadystów

• W corocznym raporcie NDB wyjaśnia, że chodzi o monitoring online
• "Sprawdzane osoby mogą stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego"
• Służby nie wykluczają możliwości zamachów w Szwajcarii
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Patrol policji przed terminalem lotniska w Genewie. (AFP, Fot: Richard Juilliart)
d2pzoxt

W swym sprawozdaniu NDB stwierdza, że "można się spodziewać w Szwajcarii ataków samotnych terrorystów lub małych grup dokonywanych z użyciem skromnych środków i przy minimalnym wysiłku logistycznym".

Władze szwajcarskie śledziły z bliska ruchy podejrzanych, którzy powracali do Szwajcarii z zagranicy, głównie z Syrii, gdzie - jak się podejrzewa - przeszli przeszkolenie terrorystyczne.

Szwajcarski sąd skazał w ubiegłym miesiącu trzech Irakijczyków za grożenie zamachami terrorystycznymi. Było to ostrzeżenie pod adresem dżihadystów, aby nie traktowali Szwajcarii jako łatwego celu ataków.

d2pzoxt

Szwajcarska prokuratura generalna ma otwartych ponad 60 spraw związanych z działalnością ugrupowań terrorystycznych.

Doroczny raport NDB przyznaje jednak, że Szwajcaria nie znajduje się na liście ważnych celów działalności terrorystycznej takich ugrupowań jak np. Państwo Islamskie.

d2pzoxt

Podziel się opinią

Share

d2pzoxt

d2pzoxt
Więcej tematów