Trwa ładowanie...
ycipk-16z208

Wywiad Sri Lanki zignorował ostrzeżenia. Masakrze można było zapobiec

W Niedzielę Wielkanocną na Sri Lance doszło do serii ataków terrorystycznych, w których zginęło 321 osób. Jak podaje Reuters, tego samego dnia wywiad azjatyckiego kraju otrzymał ostrzeżenie ws. "nieuchronnego ataku" muzułmańskich bojowników.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W serii zamachów zginęło 321 osób
W serii zamachów zginęło 321 osób (Getty Images)
ycipk-16z208

Według informacji agencji Reutera, przedstawiciele wywiadu Sri Lanki otrzymali informację o zagrożeniu od agentów z Indii. Jedno ze źródeł agencji donosi, że informacja o zagrożeniu dla konkretnych budynków dotarła do agentów Sri Lanki dwie godziny przed atakiem. Inne informuje, że plany terrorystów były znane już w sobotę. Według osoby związanej z indyjskim rządem, stosowne komunikaty zostały wysłane już 4 kwietnia. Władze Sri Lanki nie odnoszą się do tych doniesień.

Do ataków bombowych na trzy kościoły oraz trzy luksusowe hotele przyznało się ISIS. Seria zamachów miała stanowić odpowiedź na strzelaniny w meczetach w Nowej Zelandii w marcu tego roku. W wyniku tamtych wydarzeń zginęło 49 muzułmanów, a 50 zostało rannych.

W niedzielnym zamachu zginęło 321 osób, a ponad 500 odniosło obrażenia. Większość ofiar stanowili Lankijczycy, ale zginęli także obywatele USA, Wielkiej Brytanii, Danii, Hiszpanii czy Portugalii.

ycipk-16z208

Źródło: Reuters

Zobacz także: Kłótnia między Mazurek i Pawłowicz. Michał Dworczyk zabiera głos

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-16z208
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-16z208

ycipk-16z208
ycipk-16z208