Trwa ładowanie...

"Wysyłają migrantów na granicę". Mają szukać słabych punktów

Białoruś wysyła na granicę z Ukrainą nielegalnych migrantów, głównie z Pakistanu i Iranu, próbując w ten sposób rozpoznać możliwości reagowania strony ukraińskiej i znaleźć "słabe miejsca" w ochronie granicy. - Stanowi to element przygotowań do przerzucania na Ukrainę wrogich grup dywersyjnych - ostrzegły we wtorek ukraińskie władze.

"Wysyłają nielegalnych migrantów na granicę". Mają szukać słabych punktów "Wysyłają nielegalnych migrantów na granicę". Mają szukać słabych punktów Źródło: East News, fot: LEONID SHCHEGLOV
d1wigex

"Celem Białorusinów jest wyszukanie wrażliwych, niedostatecznie zabezpieczonych odcinków granicy. Te działania nie przynoszą, jak dotąd, oczekiwanych efektów, ponieważ dobrze chronimy granicę" - podaje Centrum Narodowego Sprzeciwu, prowadzonego przez ukraińskie władze. "Czujność zachowują też przedstawiciele białoruskiego podziemia, którzy pomagają monitorować ruch wojsk wroga" - dodano w komunikacie.

Szturm na granicę. Litwa i Łotwa też na celowniku

"Analogiczną taktykę Białoruś stosuje również w działaniach hybrydowych na granicy z Łotwą" - dodano w komunikacie Centrum.

d1wigex

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Propagandowe nagranie z Putinem. "Widać histerię w telewizji rosyjskiej"

Od sierpnia do listopada 2021 roku tysiące nielegalnych migrantów, pochodzących głównie z krajów Bliskiego Wschodu, Azji i Afryki, próbowało przedostać się z Białorusi do Polski. W ocenie władz w Warszawie był to atak hybrydowy inspirowany przez Rosję, służący zdestabilizowaniu sytuacji na granicy zewnętrznej Unii Europejskiej, a także rozpoznaniu procedur reagowania kryzysowego UE i NATO oraz ich krajów członkowskich.

Podobne działania, choć na mniejszą skalę, odnotowano również na granicach Białorusi z Litwą i Łotwą.

d1wigex

Przeczytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1wigex
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d1wigex
Więcej tematów