Trwa ładowanie...
d2vw53o

Wystawa "Doublefaced" wkrótce w sieci. Niezwykła seria zdjęć kobiet o dwóch twarzach

Aż trudno sobie wyobrazić, że za pomocą kilku pociągnięć szminki i kredki do oczu, możemy uzyskać tak głęboki i artystyczny wyraz. Pokazanie dwóch twarzy ludzkiej natury w prosty, ale bardzo efektowny i emocjonalny sposób będzie można podziwiać podczas wirtualnej wystawy organizowanej po raz pierwszy przez Warszawską Galerię Limited Edition.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wystawa "Doublefaced" wkrótce w sieci. Niezwykła seria zdjęć kobiet o dwóch twarzach
(facebook.com/doublefacedsebastianbieniek)
d2vw53o

Sebastian Bieniek, jest niemieckim artystą polskiego pochodzenia, który nie zamyka się w jednej dziedzinie sztuki. Maluje, fotografuje, tworzy instalacje, kręci filmy, pisze i rzeźbi.

W 2013 r. rozpoczął cykl "Doublefaced" - serię zdjęć, przedstawiających kobietę o dwóch twarzach. Trochę niedbały makijaż, zrobiony nie w tym miejscu, w którym byśmy się spodziewali nie powinien aż tak szokować, a jednak wzbudza wiele emocji.

Te lekko niepokojące, ale i niedające o sobie zapomnieć obrazy w stylu Picassa, jak i Almodovara, publikowane były na całym świecie. Zostały nagrodzone przez Designboom Magazine jako "Top 10 Body Art Stories of 2013" oraz przez Designcollector Magazine jako "Top 2013 Photography".

d2vw53o

- Fotografie Bieńka zapadają w pamięć. Są niekonwencjonalne i szalone, a przy tym przemyślane, oparte na koncepcji a mimo to pełne emocji. Nie przedstawiają rzeczywistości a ją interpretują. Nie chodzi o to jak modelka wygląda, ale jaka jest naprawdę - jakie są jej emocje, marzenia, fantazje - opisują organizatorzy.

Wirtualny wernisaż cyklu odbędzie się 22 września. Wystawę będzie można podziwiać do 21 listopada pod adresem Warszawskiej Galerii Limited Edition. W trakcie trwania wystawy będzie można również nabyć fotografie poprzez galerię internetową.

d2vw53o

Podziel się opinią

Share
d2vw53o
d2vw53o
Więcej tematów