Trwa ładowanie...
d138qm9

Wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego. "Dla wszystkich starczy miejsca pod biało-czerwoną flagą"

- Rocznica odzyskania niepodległości to data, która powinna przypominać nam o wielkim zobowiązaniu wobec przyszłości Polski - stwierdził premier Mateusz Morawiecki podczas wystąpienia z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości. I zaapelował, by świętować oraz pracować na rzecz Polski "ponad podziałami".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Mateusz Morawiecki zaapelował, by prowadzić dialog, a nie "dwa monologi"
Premier Mateusz Morawiecki zaapelował, by prowadzić dialog, a nie "dwa monologi" (TVP Info)
d138qm9

- Sto lat temu nasi przodkowie bohaterstwem, orężem oraz pracą dyplomatyczną wywalczyli nam wolną Rzeczpospolitą - powiedział w swoim wystąpieniu premier Mateusz Morawiecki. Zaznaczył, że "w tych dniach wspominamy ojców naszej niepodległości", m.in. Józefa Piłsudskiego czy Ignacego Daszyńskiego.

I podkreślił, że wiele ich różniło, ale mieli jeden wspólny cel: "suwerenną ojczyznę". Dzięki temu Polska stała się "umiłowaną II Rzeczpospolitą". I zaznaczył, że przez ostatnich 250 lat Polacy musieli chować wolność w swoich sercach.

- Rocznica odzyskania niepodległości to data, która powinna przypominać nam o wielkim zobowiązaniu wobec przyszłości Polski - powiedział Morawiecki. Premier uznał, że podstawowym zadaniem państwa jest "konsekwentnie podnoszenie jakości życia polskich rodzin".

d138qm9

Premier powiedział, że trzeba zrobić "wszystko, aby nasz wspólny dom uczynić bezpiecznym". - To zadanie dla dzisiejszych patriotów, rządu i obywateli, a także opozycji - uznał. I powiedział, że dziś Polska w UE pokazuje, że jest jednym z "najbardziej proeuropejskich narodów".

- Naszą racją stanu jest, by UE była historią sukcesów - zapewnił. I dodał, że są sprawy wykraczające poza doraźne interesy. - Szukajmy tego, co nas łączy, co pozwala budować wspólnotę - stwierdził. - Wszyscy chyba się zgodzimy, że dialog przynosi więcej pożytku niż dwa monologi - dodał.

d138qm9

Mateusz Morawiecki zaprosił wszystkich do pracy na rzecz bezpieczeństwa i rozwoju gospodarczego "ponad podziałami politycznymi". - Dla wszystkich starczy miejsca pod biało-czerwoną flagą - zapewnił. I wyraził życzenie, by 11 listopada doszło do "wspólnych obchodów".

Zobacz także: Adam Hofman o PiS-ie: dziubali te gminy i dziubali i swoje zrobili

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d138qm9

Podziel się opinią

Share

d138qm9

d138qm9
Więcej tematów