Trwa ładowanie...

"Wysokie Obcasy" pożałują artykułu "Aborcja jest ok"? Jest skarga do Rady Etyki Mediów

Artykuł i okładka "Wysokich Obcasów" z trzema uśmiechniętymi kobietami w koszulkach z napisem "Aborcja jest ok" wciąż budzą kontrowersje. Co więcej, sprawa nabiera tempa. Ordo Iuris chce, by tekstem zajęła się Rada Etyki Mediów.

Share
"Wysokie Obcasy" pożałują artykułu "Aborcja jest ok"? Jest skarga do Rady Etyki MediówŹródło: Materiały prasowe
d3jil53

Ordo Iuris apeluje do Rady Etyki Mediów o interwencję i jednoznaczne stwierdzenie naruszenia zasad etyki dziennikarskiej przez "Gazetę Wyborczą". "Aborcja to zabójstwo niewinnego dziecka. Przekonywanie, że jest inaczej to obłuda i cynizm. (...) Nie pozwólmy, by krzywdzono niewinne dzieci!" - tłumaczy organizacja.

Jak podkreśla w skardze, artykuł "zawiera zmanipulowane dane sondażowe i błędne informacje na temat obowiązującego prawa". Zaznacza, że celem materiału "WO" było przekonanie kobiet do tego, że aborcja powinna być stosowana bez ograniczeń.

"Materiał mocno promuje aborcję farmakologiczną, obłudnie przedstawiając jej rzekomo 'pozytywne' aspekty. Zawiera szczegółową instrukcję, gdzie kupić odpowiednie środki oraz z kim i w jaki sposób skonsultować się w razie wątpliwości" - zwraca uwagę Ordo Iuris. Zarzuca też autorce artykułu "wyjątkowo pokrętną manipulację czytelnikiem".

Co więcej, organizacja o swoim stanowisku poinformuje też reklamodawców, którzy swoimi ogłoszeniami wsparli wydanie magazynu.

d3jil53

Skargę można poprzeć podpisując petycję na portalu maszwplyw.pl.

Zobacz także: Tinder wprowadza ograniczenia dla mężczyzn

d3jil53
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jil53
d3jil53
Więcej tematów