Trwa ładowanie...
do1d3xt

Okładka "Wysokich Obcasów". Trzy kobiety i hasło: "aborcja jest OK"

"Nie jesteś sama. 1 z 3 twoich znajomych miała aborcję" - takie hasło pojawi się w najnowszym wydaniu "Wysokich Obcasów". Pokazała je na Facebooku dziennikarka tygodnika Paulina Reiter. W rozmowie z WP potwierdziła, że tak będzie wyglądała okładka dodatku do "Gazety Wyborczej".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Okładka nowego numeru "Wysokich Obcasów"
Okładka nowego numeru "Wysokich Obcasów" (WP.PL)
do1d3xt

Magazyn pojawi się w kioskach w najbliższą sobotę - 17 lutego. Na okładce są trzy kobiety ubrane w koszulki z napisem: "Aborcja jest OK". Dziennikarka Paulina Reiter przyznała w rozmowie z WP, że właśnie taka będzie okładka "Wysokich Obcasów". Wyjaśniła, że zdjęcie pojawiło się na jej prywatnym profilu na Facebooku.

"Nie jesteś sama. 1 z 3 twoich znajomych miała aborcję" - możemy przeczytać na okładce. Hasło wpisuje się w akcję, która ruszyła niedawno w sześciu miastach Polski. Pojawiły się billboardy aborcyjne środowisk pro-choice pod hasłem "Nie jesteś sama". Będą wisiały przez cały luty w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu i Katowicach.

"Aborcyjny" coming out Natalii Przybysz w "Wysokich Obcasach"

W 2016 roku w "Wysokich Obcasach" pojawił się wywiad z Natalią Przybysz o aborcji. Piosenkarka przyznała się, że wykonała ją na Słowacji. Dodała, że po urodzeniu dwóch dzieci, gdy ponownie zaszła w ciążę, podjęła decyzję o jej usunięciu.

do1d3xt

Wokalistka została także Superbohaterką "Wysokich Obcasów". Tytuł otrzymała za "odwagę szczerego wyznania - w czasach postprawdy, propagandy i opresji kobiet".

Czarny Protest. Pytamy uczestników dlaczego wyszli na ulice

"Wysokie Obcasy" to dodatek do sobotniego wydania "Gazety Wyborczej". Jest wydawany od 1999 roku i skierowany głównie do kobiet.

do1d3xt

Podziel się opinią

Share

do1d3xt

do1d3xt
Więcej tematów