Trwa ładowanie...

Ruszyła kampania. "1 z 3 twoich znajomych miała aborcję. Nie jesteś sama"

W sześciu miastach Polski pojawia się billboardy aborcyjne środowisk pro-choice pod hasłem "Nie jesteś sama". Billboardy będą wisiały przez cały luty w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu i Katowicach.

Ruszyła kampania. "1 z 3 twoich znajomych miała aborcję. Nie jesteś sama"Źródło: maszwybor.net, fot: maszwybor.net
d10cj84
d10cj84

- Traktujemy tę kampanię przede wszystkim jako sygnał solidarności do wszystkich osób, które maja za sobą doświadczenie aborcji, zastanawiania się nad aborcją, mają też za sobą doświadczenie wspierania kogoś, kto być może podejmował taką decyzję - powiedziała w czwartek na briefingu prasowym Natalia Broniarczyk z "Aborcyjnego Dream Teamu". - Pokazujemy, że aborcja jest powszechnym doświadczeniem.

ZOBACZ TAKŻE: Czarny Protest. Pytamy uczestników dlaczego wyszli na ulice

Kampania jest finansowana ze zbiórki internetowej, podczas której organizatorom akcji udało się zgromadzić ponad 23 tys. zł., podaje portal gazetaprawna.pl. Pieniądze zostały przeznaczone na produkcję plakatów i wynajem billboardów.

Organizatorzy zapowiadają, że kolejnym etapem akcji będzie pojawienie się billboardów na trasie do niemieckich i słowackich klinik wykonujących aborcję. Podobne akcje mają być prowadzone także w mniejszych miastach.

Źródło: gazetaprawna.pl / gazetakrakowska.pl

d10cj84
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10cj84
Więcej tematów