Trwa ładowanie...
aborcja

Ruszyła kampania. "1 z 3 twoich znajomych miała aborcję. Nie jesteś sama"

W sześciu miastach Polski pojawia się billboardy aborcyjne środowisk pro-choice pod hasłem "Nie jesteś sama". Billboardy będą wisiały przez cały luty w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu i Katowicach.

Share
Ruszyła kampania. "1 z 3 twoich znajomych miała aborcję. Nie jesteś sama"
Źródło: maszwybor.net, fot: maszwybor.net
d4cwnif

- Traktujemy tę kampanię przede wszystkim jako sygnał solidarności do wszystkich osób, które maja za sobą doświadczenie aborcji, zastanawiania się nad aborcją, mają też za sobą doświadczenie wspierania kogoś, kto być może podejmował taką decyzję - powiedziała w czwartek na briefingu prasowym Natalia Broniarczyk z "Aborcyjnego Dream Teamu". - Pokazujemy, że aborcja jest powszechnym doświadczeniem.

ZOBACZ TAKŻE: Czarny Protest. Pytamy uczestników dlaczego wyszli na ulice

Kampania jest finansowana ze zbiórki internetowej, podczas której organizatorom akcji udało się zgromadzić ponad 23 tys. zł., podaje portal gazetaprawna.pl. Pieniądze zostały przeznaczone na produkcję plakatów i wynajem billboardów.

Organizatorzy zapowiadają, że kolejnym etapem akcji będzie pojawienie się billboardów na trasie do niemieckich i słowackich klinik wykonujących aborcję. Podobne akcje mają być prowadzone także w mniejszych miastach.

Źródło: gazetaprawna.pl / gazetakrakowska.pl

d4cwnif

Podziel się opinią

Share
d4cwnif
d4cwnif
Więcej tematów