Trwa ładowanie...
d2r493u

Wysoki Komisarz ONZ krytykuje Polskę i Węgry. "Ksenofobia i rasizm"

Zeid Ra’ad Al-Hussein skrytykował wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego oraz Viktora Orbana. Według Wysokiego Komisarza ONZ ds. Praw Człowieka, w Polsce i na Węgrzech doszło do "ostrej erozji swobód obywatelskich".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Węgry zażądały dymisji wysokiego komisarza ONZ
Węgry zażądały dymisji wysokiego komisarza ONZ (PAP, Fot: SALVATORE DI NOLFI)
d2r493u

- Ksenofobowie i rasiści w Europie odrzucają poczucie wstydu – cytuje Zeida Ra'ada Al-Husseina serwis "Los Angeles Times".

Dziennik przytaczając tę wypowiedź przytacza słowa Viktora Orbana, który mówił, że jego kraj nie chce "by nasz kolor, tradycja i kultura narodowa były wymieszane z innymi". Węgierski polityk mówił też, że "narody przestaną istnieć", a "nad Europą wiszą czarne chmury ze względu na migrację". Natomiast Mateusz Morawiecki mówił w Monachium o "żydowskich sprawcach" Holokaustu.

- Dzisiaj ucisk znowu jest modny. Podstawowe wolności są w odwrocie w każdym regionie na świecie. Również wstyd jest w odwrocie – powiedział Zeid Ra'ad Al-Hussein podczas otwarcia sesji Rady Praw Człowieka ONZ w Genewie.

d2r493u

Jak podaje latimes.com, Węgry zażądały dymisji wysokiego komisarza ONZ. On sam zapowiedział, że nie będzie ubiegać się reelekcję po upływie kadencji w tym roku.

Zobacz także: Poparcie dla PiS-u maleje. "Przeceniamy znaczenie ustawy o IPN dla sondażu"

d2r493u

Podziel się opinią

Share
d2r493u
d2r493u
Więcej tematów