Trwa ładowanie...
dl2lbxl

Wyrok sądu ws. Krystyny Pawłowicz i Jerzego Owsiaka. Mamy komentarz adwokata b. posłanki PiS

Wraca sprawa wypowiedzi lider WOŚP na Woodstocku. W 2017 r. zalecił Krystynie Pawłowicz, by ta "spróbowała seksu". Obecna sędzia TK pozwała Jerzego Owsiaka za te słowa. Dziś zapadł prawomocny wyrok na korzyść b. poseł PiS. Decyzję sądu dla WP skomentował adwokat Pawłowicz Artur Wdowczyk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krystyna Pawłowicz prawomocnie wygrała z Jerzym Owsiakiem
Krystyna Pawłowicz prawomocnie wygrała z Jerzym Owsiakiem (East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski)
dl2lbxl

Jerzy Owsiak w 2017 r. przypomniał na Woodstocku słowa Krystyny Pawłowicz sprzed trzech lat. Była posłanka PiS stwierdziła, że imprezie organizowanej przez lidera WOŚP "dochodzi do szczucia na Kościół". Owsiak odpowiedział, żeby Pawłowicz "spróbowała seksu". - Poczuje pani motyle w brzuchu, rozluźnione plecy i wiatr we włosach. Przez to się może w głowie poukładać - dodał. Został za to pozwany przez obecną sędzię TK.

W pierwszej instancji lider WOŚP został uznany za winnego ws. publicznego znieważenia byłej posłanki, ale nie został uznany za osobę skazaną. Miał zapłacić 3 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, a także pokryć koszty procesu. Jednocześnie sprawa została warunkowo umorzona na okres roku. Obrońca Owsiaka złożył apelację.

Przeczytaj: Warszawa. Jurek Owsiak przegrał proces z Krystyną Pawłowicz

dl2lbxl

W drugiej instancji Sąd Okręgowy utrzymał w całości decyzję, która zapadła w poprzedniej instancji. Wyrok jest prawomocny. WP poprosiła o komentarz prawnika Pawłowicz. - Jako adwokat życzyłbym sobie więcej takich wyroków. Decyzja jest bardzo wyważona i mądra. Cele postępowania zostały osiągnięte - powiedział nam Artur Wdowczyk.

Przeczytaj również: Jerzy Owsiak ma przeprosić Krystynę Pawłowicz. Wyrok sądu

Zobacz też: "Kabaret konstytucyjny". Mocne słowa Piotra Zgorzelskiego o TK

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dl2lbxl

Podziel się opinią

Share
dl2lbxl
dl2lbxl
Więcej tematów