Trwa ładowanie...
d4jsm0v

Wyrok dyscyplinarny dla białostockiej sędzi

Przed sądem dyscyplinarnym w Warszawie zapadł w czwartek wyrok dyscyplinarny w sprawie białostockiej sędzi Barbary L. - poinformował rzecznik Sądu Najwyższego sędzia Piotr Hofmański.

d4jsm0v

Orzeczenie jest niejawne i nieprawomocne. Każdej ze stron (sędzi i rzecznikowi dyscyplinarnemu) przysługuje na zażalenie do sądu dyscyplinarnego wyższej instancji.

Hofmański dodał, że upublicznienie wyroku będzie możliwe po jego uprawomocnieniu się, ale jedynie po stosownej uchwale sądu.

Dwa miesiące temu prasa krytycznie opisywała działalność sędziowską Barbary L. i sprawę związku jej męża z przestępcami.

W sądzie w Lublinie trwa proces dużej białostockiej grupy przestępczej oskarżonej m.in. o wymuszanie haraczy. Mąż sędzi odpowiada w nim za paserstwo, tzn. za kupienie od przestępców auta pochodzącego z wymuszenia zwrotu długu. Sędzia L. miała pomagać w polubownym załatwieniu sprawy z osobą, która była właścicielem auta.

Po krytycznych publikacjach, prezes Sądu Okręgowego w Białymstoku zarządził przerwę w orzekaniu przez Barbarę L. ze względu na "dobro wymiaru sprawiedliwości".(an)

d4jsm0v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jsm0v
Więcej tematów