Trwa ładowanie...

Wypadek w Oświęcimiu. Andrzej Duda był w kontakcie z Beatą Szydło

- Pan prezydent był wczoraj w kontakcie z panią premier, kancelaria była także w kontakcie z otoczeniem pani premier. Informacja jest w pełni przekazywana - zapewnił na antenie radiowej Trójki prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

Share
Wypadek w Oświęcimiu. Andrzej Duda był w kontakcie z Beatą Szydło
Źródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d21oxk6

Premier w piątek wieczorem została przetransportowana śmigłowcem do WIM w Warszawie po wypadku rządowej kolumny trzech samochodów w Oświęcimiu i badaniach w tamtejszym szpitalu.

Szczerski podkreślił, że "przede wszystkim życzymy pani premier szybkiego powrotu do zdrowia i pełni sił".

d21oxk6

Rzecznik rządu: wszystko pod kontrolą

Wcześniej rzecznik rządu Rafał Bochenek poinformował podczas konferencji prasowej, że stan zdrowia premier jest stabilny. - Wszystko jest pod kontrolą, na szczęście nic poważnego pani premier się nie stało - powiedział.

Rzecznik poinformował, że premier przez najbliższy czas pozostanie pod obserwacją lekarzy. Podkreślił, że Beata Szydło może wypełniać swoje funkcje i realizować obowiązki szefowej rządu.

Wypadek z udziałem Szydło. Kierowca z zarzutem

Do wypadku doszło w piątek ok. godz. 18.30 w Oświęcimiu. Rządowa kolumna trzech samochodów na sygnale uprzywilejowania, w której pojazd premier Beaty Szydło jechał w środku, wyprzedzała fiata seicento. Jego 21-letni kierowca przepuścił pierwszy samochód, a następnie zaczął skręcać w lewo i zderzył się z autem szefowej rządu.

- Kierowca limuzyny rządowej próbując uniknąć skutków zderzenia odbił w lewo. Na poboczu uderzył w drzewo - mówił rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

W sobotę kierowca fiata usłyszał zarzut spowodowania wypadku.

d21oxk6

Podziel się opinią

Share
d21oxk6
d21oxk6
Więcej tematów