Trwa ładowanie...
IAR

Wypadek polskiego busa w Niemczech. Dwie osoby nie żyją

Do dwóch wzrosła liczba ofiar śmiertelnych środowego wypadku busa z Polski na niemieckiej autostradzie A4 - poinformował rzecznik ambasady RP w Berlinie Jacek Biegała. Życiu pozostałych poszkodowanych w zdarzeniu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Share
Wypadek polskiego busa w Niemczech. Dwie osoby nie żyją
Źródło: Freie Presse
d253kz7

Do wypadku doszło w okolicach miasta Chemnitz na terenie kraju związkowego Saksonia w środę ok. godz. 21.30. Pojazd jechał w kierunku polskiej granicy. Wcześniej ambasada w Berlinie informowała o jednej ofierze śmiertelnej i siedmiu rannych. - Wszyscy poszkodowani pozostają pod obserwacją w okolicznych szpitalach - podał Biegała.

- Samochodem podróżowało ośmiu obywateli polskich, w bardzo trudnych warunkach drogowych. Kierowca podczas manewru hamowania wpadł w poślizg, samochód zjechał z drogi i przewrócił się - informował rzecznik ambasady RP w Berlinie.

d253kz7

Kilkoro pasażerów wyleciało przez wybite okna. Wszyscy pasażerowie to mężczyźni. W wyniku wypadku zginął m.in. 46-latek. 30-letni kierowca busa jest w ciężkim stanie.

Pojazdem podróżowały osoby mieszkające w Radomiu i okolicach miasta. Na miejsce wypadku udał się jeden z konsulów - poinformował Biegała.

Biegała podkreślił, że sprawę bada lokalna policja, jednak do tej pory nie ujawniła żadnych informacji. Zwrócił uwagę, że wpływ na zdarzenie mogły mieć złe warunki pogodowe - niska temperatura, mokra nawierzchnia i padający śnieg. Wiele wskazuje, że kierowca pojazdu musiał zahamować przed korkiem albo spiętrzeniem ruchu, co spowodowało poślizg i utratę panowania nad pojazdem.

Na tej trasie, pod Dreznem, w lipcu ub.r. doszło do wypadku polskich pojazdów i autokaru z Ukrainy. Zginęło wtedy 11 Polaków.

d253kz7

Podziel się opinią

Share
d253kz7
d253kz7
Więcej tematów