Trwa ładowanie...

Wypadek pod Olsztynem. DK53 zablokowana, kilkanaście rannych w szpitalu

Niebezpieczny wypadek na trasie Olsztyn-Szczytno. W okolicach Klewek (woj. warmińsko-mazurskie) zderzyły się land rover, mazda oraz autobus. Kilkanaście osób jest rannych, w tym jedna ciężko. W drodze jest śmigłowiec LPR. Trasa jest zablokowana.
Share
Wypadek w Klewkach pod Olsztynem. Groźny wypadek na DK53
Wypadek w Klewkach pod Olsztynem. Groźny wypadek na DK53Źródło: Twitter, Fot: KMP Olsztyn
d2tedb0

- Jak ustaliliśmy, prawdopodobnym sprawcą wypadku jest 32-letni kierowca mazdy, który w miejscu niedozwolonym przed zakrętem w prawo zaczął wyprzedzać terenowego land rovera i nie zauważył nadjeżdżającego z naprzeciwka autokaru - tłumaczył Rafał Prokopczyk, rzecznik prasowy KMP w Olsztynie.

- Na skutek tego manewru, zarówno kierowca terenówki, jak autokaru zjechali na pobocze, ostatecznie wpadli do rowu, gdzie ich auta przewróciły się na bok. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi - dodał funkcjonariusz.

Autobusem podróżowały 42 osoby. Jak ustaliła "Gazeta Olsztyńska" były to osoby biorące udział w pielgrzymce do Gietrzwałdu. Z kolei mazdą i land roverem podróżowało łącznie 6 osób, po trzy w każdym z pojazdów.

d2tedb0

Na miejsce przyjechało kilka karetek z zespołami ratowniczymi, przyleciał także śmigłowiec LPR. Służby poinformowały o 29 rannych odwiezionych do szpitala.

Wyznaczono także objazd dla pojazdów osobowych przez Marcinkowo - Butryny - Olsztyn.

    google
Źródło: google, Fot: Google Maps

Tagujcie swoje materiały hasztagiem#bezpieczniWPolsce i razem z nami informujcie o niebezpiecznych sytuacjach. Wysyłajcie swoje zdjęcia i nagrania na adres dziejesie.wp.pl bądź nasz profil na Facebooku WP Dziejesie.

Zobacz także: Gowin wygrał z minister zakład o wino. „Już wypiliśmy”

Źródło: "Gazeta Olsztyńska"

d2tedb0

Podziel się opinią

Share
d2tedb0
d2tedb0
Więcej tematów