Trwa ładowanie...
dnlohg5

Wypadek na DK1 pod Częstochową. Zderzenie autobusu i ciężarówek. Policja o przyczynie

Zderzenie dwóch ciężarówek i autobusu w Bogusławicach pod Częstochową (woj. śląskie) na remontowanym odcinku drogi krajowej nr 1. Poszkodowanych zostało ponad 30 osób. Policja wstępnie ustaliła przyczynę wypadku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wypadek na DK1 pod Częstochową. Zderzenie autobusu i ciężarówek. Są ranni (fot. OSP Bogusławice/OSP KSRG Kruszyna)
Wypadek na DK1 pod Częstochową. Zderzenie autobusu i ciężarówek. Są ranni (fot. OSP Bogusławice/OSP KSRG Kruszyna)
dnlohg5

Na krajowej "jedynce" w pobliżu miejscowości Bogusławice (na północ od Częstochowy) zderzyły się dwie ciężarówki (jedna z cysterną) i autobus - podaje TVN24. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska podczas spotkania z dziennikarzami w Warszawie wyjaśnił, że poszkodowane zostały 32 osoby. - Sześć osób jest w ciężkim stanie. Mają urazy kończyn, klatki piersiowej i głowy - poinformował minister.

Do szpitali trafiło łącznie 28 osób.

- Z bardzo wstępnych ustaleń wynika, że w cysternie, która przewoziła sypki materiał nieznanego rodzaju, pękła opona. Pojazd ten uderzył w autokar, a następnie w samochód z przyczepą, który przewoził substancje łatwopalne. Doszło do pożaru obu ciężarówek - powiedziała reporterom "Dziennika Zachodniego" Marta Kaczyńska, rzeczniczka policji w Częstochowie.

dnlohg5

Zobacz wideo: Burza wokół ułaskawienia Andrzeja Dudy. Ryszard Czarnecki o "niemoralnych atakach"

Po zderzeniu kabiny ciężarówek i jedna naczepa zapaliły się. Autokar turystyczny ma rozbity przód i tył.

- Kierowcę autobusu musieliśmy wydobywać z kabiny przy użyciu sprzętu. W jednej z ciężarówek przewożone były materiały niebezpieczne - wyjaśniał wcześniej rzecznik częstochowskich strażaków. Jedna z ciężarówek spłonęła w całości.

dnlohg5

Wypadek wydarzył się przed godz. 14 na remontowanym odcinku trasy między Radomskiem a Częstochową, na jezdni w stronę Warszawy. (fot. OSP KSRG Kruszyna)

Autobus przewoził ok. 40 osób, w większości Ukraińców, którzy jechali do pracy. (fot. OSP KSRG Kruszyna)

Wypadek na DK1 pod Częstochową. Zderzenie autobusu i ciężarówek. Są ranni

Na miejsce skierowano cztery śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz maszynę wojskową. Strażacy rozstawili namioty, gdzie opatrywani byli poszkodowani. (fot. OSP KSRG Kruszyna)

Jak wyjaśnia serwis 300polityka.pl, minister zdrowia Łukasz Szumowski udał się do szpitala w Łodzi, aby z wojewodą łódzkim Tobiaszem Adamem Bocheńskim wziąć udział w sztabie kryzysowym ws. udzielania pomocy poszkodowanym.

  Google Maps

Droga krajowa nr 1 na północ od Częstochowy zablokowana będzie przez wiele godzin.

Podkom. Sabina Chyra ze śląskiej policji wyjaśnia, że drogówka kieruje auta z "jedynki" przez Częstochowę. - Miejsce wypadku można ominąć, jadąc z Częstochowy w kierunku Piotrkowa DK 91 i analogicznie w przeciwną stronę - informuje z kolei Radio Łódź Maciej Zalewski z łódzkiego oddziału GDDKiA.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dnlohg5

Podziel się opinią

Share

dnlohg5

dnlohg5
Więcej tematów