Trwa ładowanie...

Wypadek autokaru na A4. Premier Mateusz Morawiecki zabiera głos

W nocy z piątku na sobotę na autostradzie A4 na Podkarpaciu doszło do tragicznego wypadku. Autokar wiozący 57 obywateli Ukrainy uderzył w barierki i wpadł do rowu. Śmierć poniosło 6 osób. Głos zabrał premier Mateusz Morawiecki.
Share
Kaszyce. Wypadek na A4. Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos
Kaszyce. Wypadek na A4. Premier Mateusz Morawiecki zabrał głosŹródło: PAP, Fot: Darek Delmanowicz
d2i7x8i

"Z ogromnym żalem przyjąłem wiadomość o tragicznym wypadku ukraińskiego autokaru na autostradzie A4 pod Jarosławiem. Składam wyrazy współczucia rodzinom 6 ofiar, mam wielką nadzieję, że osoby ranne jak najszybciej odzyskają pełnię zdrowia" - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Wcześniej kondolencje rodzinom ofiar złożył prezydent. "Jestem głęboko wstrząśnięty informacjami o wypadku ukraińskiego autobusu na autostradzie A4 w Kaszycach, w którym życie straciło 5 osób a dziesiątki zostały ranne. Składam najszczersze kondolencje rodzinom ofiar i wszystkim naszym ukraińskim przyjaciołom" - przekazał na Twitterze Andrzej Duda.

Również szef MSZ wyraził współczucie dla bliskich ofiar wypadku autokaru. "Dramatyczne wieści z Kaszyc. 6 obywateli Ukrainy zmarło, a wielu zostało rannych w wyniku wypadku autobusu. Wyrazy współczucia dla bliskich ofiar składam na ręce ministra spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleby. Podziękowania dla polskich ratowników za szybką i profesjonalną akcję ratunkową" - napisał Zbigniew Rau.

d2i7x8i

Jarosław Kaczyński na eurodeputowanego? Leszek Miller zabrał głos

Kaszyce. Wypadek na A4. "14 osób jest w stanie ciężkim"

Do tragicznego w skutkach wypadku na autostradzie A4 doszło w nocy z piątku na sobotę. Autokar przewożący 57 obywateli Ukrainy udawał się w stronę wschodniej granicy Polski. Pojazd wbił się z dużą siłą w barierki energochłonne i wpadł do przydrożnego rowu. Wskutek wypadku śmierć poniosło co najmniej 6 osób, a kolejnych 40 zostało rannych.

Tragiczny bilans może niestety wzrosnąć, ponieważ stan kilkunastu osób przetransportowanych do szpitala określany jest jako ciężki. W akcji ratunkowej wzięło udział 30 zastępów straży pożarnej i liczne jednostki pogotowia ratunkowego. Osoby z największym stopniem obrażeń zostali przetransportowani do szpitali na pokładach na pokładach śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratowniczego oraz wojskowego helikoptera.

d2i7x8i

Podczas briefingu prasowego podkarpacka wojewoda Ewa Leniart poinformowała, że obecnie prowadzone są czynności kontynuowane przez prokuratora wraz z zespołem policyjnym. Uściśliła też, że łącznie na ten moment hospitalizowanych jest 29 osób, z czego 14 osób jest w stanie ciężkim.

Wczesny popołudniem w sobotę prokuratura ustaliła tożsamość trzech spośród pięciu osób, które bezpośrednio zginęły w wypadku ukraińskiego autokaru, do którego doszło w nocy na autostradzie A4 w pobliżu MOP Kaszyce k. Jarosławia (Podkarpackie). Jest to jedna kobieta i dwóch mężczyzn. Wszczęto śledztwo w sprawie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2i7x8i

Podziel się opinią

Share
d2i7x8i
d2i7x8i
Więcej tematów