Trwa ładowanie...
do5bdpi

Wyniki wyborów samorządowych. PKW publikuje dane

Nadal nie znamy wszystkich wyników wyborów do sejmików, ale co jakiś czas pojawiają się informacje dotyczące konkretnych województw. Sytuacja jasna jest już w kilku miejscach. Jedno jest pewne – PiS będzie rządziło w większej liczbie województw, niż obecnie. Pojawiają się również dokładne dane o wyborach na prezydentów miast.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PKW publikuje wyniki wyborów samorządowych
PKW publikuje wyniki wyborów samorządowych (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
do5bdpi

Jak wynika z danych PKW, wybory w Łodzi wygrywa Hanna Zdanowska z wynikiem 70,22 proc. głosów. Drugie miejsce zajął Waldemar Buda z wynikiem 23,65 proc.

Z kolei w Gdańsku w drugiej turze zmierzą się ze sobą Paweł Adamowicz (uzyskał 36,97 proc. poparcia) oraz Kacper Płażyński (otrzymał 29,68 proc. głosów).

4 listopada zmierzą się ze sobą również kandydaci z Krakowa: Jacek Majchrowski zdobył 45,84 proc. głosów a Małgorzata Wassermann uzyskała poparcie na poziomie 31,88 proc.

do5bdpi

Prezydentem Wrocławia został Jacek Sutryk. Kandydat Koalicji Obywatelskiej zdobył 50,19% głosów i wygrał wybory w pierwszej turze. Na drugim miejscu uplasowała Mirosława Stachowiak-Różecka. Kandydatka PiS zdobyła 27,5 proc.

Województwo opolskie - wygrywa KO

Pierwsze wyniki w wyborach do Sejmików spłynęły z województw opolskiego i podlaskiego. Na Opolszczyźnie wygrała Koalicja Obywatelska zdobywając 29,45 proc. głosów (13 miejsc w sejmiku). Drugie PiS cieszy się poparciem 25,77 proc wyborców, co dał mu 10 mandatów. Dla Mniejszości Niemieckiej przypadnie 5 miejsc (14,64 proc.), a dla PSL 2 miejsca (10,72 proc.).

Województwo podlaskie - wygrywa PiS

W województwie podlaskim zwycięzcą jest PiS z poparciem 41,64 proc. wyborców, co dało partii 16 mandatów. To gwarantuje PiS samodzielne rządy w sejmiku. KO uzyskała poparcie 24,14 proc. i 9 mandatów, a PSL 15,66 proc. i 5 mandatów.

do5bdpi

Województwo lubuskie - wygrywa KO

PKW opublikowała też wyniku wyborów do sejmiku w województwie lubuskim. Tam wygrała KO z wynikiem 29,92 proc. (11 miejsc). PiS zdobył poparcie 25,11 proc. wyborców (9 miejsc), Bezpartyjni Samorządowcy 13,17 proc. (4 miejsc), PSL 12,43 proc. (4 miejsca), a SLD Lewica Razem 9,59 proc. (2 miejsca).

Województwo podkarpackie - wygrywa PiS

Już wcześniej PiS rządził w tym województwie, ale tym razem sukces jest ogromny. W wyborach do sejmiku na PiS zagłosował co drugi wyborca (52,25 proc.), co dało partii 25 miejsc. KO zdobyła 13,44 proc. poparcia, które przekłada się na 5 mandatów, a PSL 11,88 proc., czyli 3 mandaty.

do5bdpi

Województwo kujawsko-pomorskie - wygrywa KO

Jak podała Polska Agencja Prasowa, w wyborach do sejmiku w województwie kujawsko-pomorskim KO zdobyła 14 miejsc. Drugie PiS 11 mandatów, a trzecie PSL 4. W sejmiku jednego radnego będzie miało SLD.

Województwo zachodniopomorskie - wygrywa KO

Kilka minut po godz. 21 podano wyniki wyborów do sejmiku w Zachodniopomorskim. KO zdobyła 13 miejsc, a PiS 11. W sejmiku znajdzie się jeszcze trzech radnych z listy Bezpartyjnych Samorządowców, dwóch samorządowców z PSL oraz jeden z SLD.

do5bdpi

Województwo śląskie – wygrywa PiS

Przed godz. 22 podano wyniki wyborów do sejmiku województwa śląskiego. Tutaj wygrywa PiS, które zdobyło 22 mandaty. KO otrzyma 20 miejsc. W sejmiku znajdzie się jeszcze dwóch radnych SLD oraz jeden radny PSL. To może oznaczać, że PiS mimo wygranej nie będzie rządzić na Śląsku.

Województwo świętokrzyskie - wygrywa PiS

Po godzinie 22 przewodniczący Wojewódzkiej Komisji Wyborczej w Kielcach Grzegorz Fura podał wyniki wyborów do sejmiku województwa świętokrzyskiego. PiS otrzymało 16 mandatów, 9 - PSL, 3 - KO, 1 - SLD, 1 - Projekt Świętokrzyskie Bogdana Wenty.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

do5bdpi

Podziel się opinią

Share

do5bdpi

do5bdpi
Więcej tematów