Trwa ładowanie...
d4hrglm

Wyniki wyborów prezydenckich. Amnesty International komentuje wygraną Andrzeja Dudy

Szef Amnesty International na Europę Nils Muižnieks zapowiedział, że Amnesty International nie ustąpi w walce o prawa człowieka w Polsce. To reakcja na zwycięstwo Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich.
Share
Wyniki wyborów prezydenckich. Amnesty International komentuje wygraną Andrzeja Dudy
Wyniki wyborów prezydenckich. Amnesty International komentuje wygraną Andrzeja DudyŹródło: PAP, Getty Images
d4hrglm

- Mimo wrogiej atmosfery, pozostajemy nieugięci w naszym postanowieniu, aby stawać ramię w ramię z osobami i grupami narażonymi na naruszenia praw człowieka oraz przeciwstawiać się pogarszającej się sytuacji praw człowieka w Polsce w czasie prezydentury Andrzeja Dudy - powiedział Muižnieks.

Dyrektor Amnesty International zapowiedział, że działacze nie zostaną uciszeni przez "tych, którzy próbują stłumić krytyczne głosy i tworzą atmosferę strachu". - Będziemy nadal sprzeciwiać się próbom wywołania wrogości wobec społeczności LGBT, uchodźców i migrantów - przekonywał.

Wyniki wyborów prezydenckich. Amnesty International komentuje wygraną Andrzeja Dudy

Szef Amnesty zapewnił, że członkowie organizacji nie ustaną w walce o dostęp do bezpiecznej aborcji i edukacji seksualnej. Muižnieks zasugerował, że kobiety w Polsce nie mogą w pełni decydować o swoim zdrowiu, a ich prawa seksualne i reprodukcyjne "i tak są już bardzo ograniczone".

d4hrglm

Zobacz też: "Wygrał w sposób niegodziwy". Mocne słowa o kampanii Dudy

- Będziemy nadal stawać w obronie sądownictwa i przeciwko atakom rządu na sędziów i prokuratorów, którzy sprzeciwiają się ograniczeniom ich praw i wolności. Będziemy nadal sprzeciwiać się homofobicznej i transfobicznej propagandzie oraz absurdalnej narracji, zgodnie z którą wybór własnej drogi życiowej to "ideologia”, która zagraża polskiej tożsamości" - dodał.

Szef Amnesty na Europę zaznaczył, że praca organizacji broniących praw człowieka w Polsce jest teraz ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. - A my jesteśmy bardziej niż kiedykolwiek zdeterminowani, by trwać w tej walce - podkreślił.

Inna organizacja, polska Kampania Przeciw Homofobii, zareagowała w ostatnich godzinach na apel Kingi Dudy o tolerancję dla przedstawicieli mniejszości.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4hrglm

Podziel się opinią

Share
d4hrglm
d4hrglm
Więcej tematów