Trwa ładowanie...
d1gae3w

Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Zbigniew Ziobro o mediach. Mówi o "brudnej kampanii"

Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Zbigniew Ziobro był obecny na wieczorze wyborczym Andrzej Dudy w Pułtusku. Minister sprawiedliwości zwrócił uwagę na działania mediów na polskiej scenie politycznej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Zbigniew Ziobro o mediach
Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Zbigniew Ziobro o mediach (Jacek SzydÅ‚owski / Forum)
d1gae3w

– Musimy zadbać o podstawowe mechanizmy działania demokracji, do nich należy na pewno rzetelne informowanie o tym, co dzieje się realnie w obszarze władzy publicznej w Polsce – powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro w rozmowie z TVP Info.

– Nie powinno być tak, że część mediów staje się tak naprawdę sztabem wyborczym jednego z konkurentów; nie możemy udawać, że tego nie widzimy – dodał.

Zdaniem polityka "czas na poważną debatę, zastanowienie się, dyskusję, wyciągnięcie wniosków".

d1gae3w

- Nie powinno być tak, że część mediów staje się tak naprawdę sztabem wyborczym jednego z konkurentów i prowadzi do tego czarną, brudną kampanię wymierzoną w urzędującego prezydenta - powiedział Zbigniew Ziobro.

Zobacz wideo: Wybory prezydenckie 2020. Przemówienie Kingi Dudy

Wyniki wyborów 2020. Sondaż late poll opublikowany

Około północy opublikowano wyniki wyborów late poll z 50 proc. okręgowych komisji wyborczych. Jak wynika z sondażu, Andrzej Duda uzyskał 50,8 proc. Z kolei Rafała Trzaskowskiego wybrało 49,2 proc. badanych

Kiedy poznamy ostateczny wynik wyborów? - Ustawa przewiduje, że jeżeli chodzi o wyniki z lokali zagranicznych, to czekamy dokładnie 48 godzin. Z tych informacji, które otrzymujemy, wynika, że być może jutro uda się przedstawić dokładne wyniki - poinformował w niedzielę na konferencji prasowej szef PKW Sylwester Marciniak.

d1gae3w

Wyniki wyborów 2020. Sondaż exit poll od IPSOS

Jak wynika z exit poll IPSOS dla TVN, TVP i Polsatu, za TVN24.pl, Andrzej Duda zdobył 50,4 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski - 49, 6 proc. Frekwencja wyniosła 68,9 proc. Wszystko wskazuje na to, że będzie ona rekordowa. W 1995 roku frekwencja w wyborach prezydenckich wyniosła 68,23 proc.

Jak poinformowała firma IPSOS, na podstawie badania exit poll nie da się wskazać zwycięzcy wyborów. Dokładność badania to około 2 punkty procentowe dla każdego kandydata.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1gae3w

Podziel się opinią

Share

d1gae3w

d1gae3w
Więcej tematów