Trwa ładowanie...
d2cqezc
d2cqezc

Wyniki wyborów na Ukrainie dają nadzieję

Były szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego
USA Zbigniew Brzeziński uważa, że wyniki niedzielnych wyborów
parlamentarnych na Ukrainie stwarzają pewną nadzieję na
reformatorską i proeuropejską ewolucję tego kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2cqezc

Mamy do czynienia z powolną ewolucją życia politycznego na Ukrainie. Fakt, że partia Juszczenki uzyskała największą ilość głosów świadczy, że wytwarza się tam demokratyczna, nowoczesna orientacja polityczna po okresie bezładu i niejasności. Jest to jednak powolny proces, bo partie wsteczne, na przykład partia komunistyczna, również zdobyły dużo głosów - powiedział były doradca prezydenta Cartera.

Można wszakże wyciągnąć wniosek, że ogólny kierunek przemian politycznych na Ukrainie jest pozytywny - zmierzają one ku stabilizacji i demokratyzacji i wzmocnieniu zwrotu na Zachód - dodał Brzeziński.

Jego zdaniem Kuczma na pewno wyciągnie z wyborów pewne wnioski i jeżeli będzie chciał być bardziej wciągnięty przez Zachód w proces rozszerzania się Unii Europejskiej i Sojuszu Atlantyckiego, powinien starać się w jakiś sposób stworzyć koalicję między partią Juszczenki a swoimi własnymi zwolennikami. Czy to jest możliwe, trudno przesądzić, ale pójście w tym kierunku byłoby rozsądne. W każdym razie, jeśli idzie o wysiłki gauleitera Czernomyrdina, to sukcesu on nie osiągnął - dodał były szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Wiktor Czernomyrdin, były premier Rosji, a obecnie ambasador tego kraju w Kijowie, wspierał partie prezydenta Kuczmy. (iza)

d2cqezc

Podziel się opinią

Share

d2cqezc

d2cqezc
Więcej tematów