Trwa ładowanie...
d3qytiv

Wyniki wyborów do Europarlamentu. Joachim Brudziński w wyśmienitym humorze

Wyniki wyborów do Europarlamentu 2019 cieszą Joachima Brudzińskiego. Polityk nie krył radości podczas porannej rozmowy w RMF FM. Śmiał się, że przyszedł na piechotę, a nie przyleciał Black Hawkiem. A przez tę maszynę PiS musiał się podczas kampanii wyborczej tłumaczyć.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyniki wyborów do Europarlamentu 2019 - Joachim Brudziński podkreśla rolę prezesa PiS
Wyniki wyborów do Europarlamentu 2019 - Joachim Brudziński podkreśla rolę prezesa PiS (East News, Fot: Jacek Domiński)
d3qytiv

Wyniki wyborów do Europarlamentu 2019 mówią jasno: PiS jest zwycięzcą. Co o tym przesądziło? Joachim Brudziński bez zastanowienia odpowiedział: Jarosław Kaczyński.

Szef MSWiA był gościem RMF FM. Jak tłumaczył, "twarzą tej kampanii, strategią tej kampanii był Jarosław Kaczyński". Przypomniał, że pojawiali się doradcy którzy rekomendowali "schowanie prezesa", ale PiS nie posłuchał.

Brudziński nie umiał powstrzymać uśmiechu. Już na początku rozmowy powiedział, że przyszedł piechotą, bo "byłby problem, żeby wylądować Black Hawkiem". Przypomnijmy, że Marek Opioła wykorzystał maszyny do spotu wyborczego. Politycy, dziennikarze i internauci byli oburzeni. Władze PiS zdecydowały o odwołaniu Opioły z komisji ds. służb specjalnych.

d3qytiv

Zobacz także: Wybory do Europarlamentu. Spięcie w studiu między Winnickim, Radziwiłem a Bartoszewskim

Co teraz? - W dużych miastach mamy jeszcze kawał roboty do zrobienia przed wyborami jesiennymi. I będziemy tę parce wykonywać. Pokora i ciężka praca - to dało nam zwycięstwo i mam nadzieję, że nikt syndromu - używam czasem takiego określenia w mojej partii - syndromu zerwanej baretki po tym wyniku satysfakcjonującym i bardzo dobrym... - mówił Brudziński.

d3qytiv

Pytany o rekonstrukcję rządu, nie chciał mówić kto zastąpi ministrów, którzy zostaną europarlamentarzystami. A kto zastąpi samego Brudzińskiego? - Nie mam takiej wiedzy i jak będzie nominacja, wtedy chętnie będę się odnosił czy komentował. Każdemu mojemu następcy będę życzył powodzenia i będę za niego trzymał kciuki - odpowiedział minister.

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3qytiv

Podziel się opinią

Share
d3qytiv
d3qytiv
Więcej tematów