Trwa ładowanie...

Wyniki wyborów do Europarlamentu. Joachim Brudziński w wyśmienitym humorze

Wyniki wyborów do Europarlamentu 2019 cieszą Joachima Brudzińskiego. Polityk nie krył radości podczas porannej rozmowy w RMF FM. Śmiał się, że przyszedł na piechotę, a nie przyleciał Black Hawkiem. A przez tę maszynę PiS musiał się podczas kampanii wyborczej tłumaczyć.

Share
Wyniki wyborów do Europarlamentu. Joachim Brudziński w wyśmienitym humorze
Źródło: East News, Fot: Jacek Domiński
d1rq8td

Wyniki wyborów do Europarlamentu 2019 mówią jasno: PiS jest zwycięzcą. Co o tym przesądziło? Joachim Brudziński bez zastanowienia odpowiedział: Jarosław Kaczyński.

Szef MSWiA był gościem RMF FM. Jak tłumaczył, "twarzą tej kampanii, strategią tej kampanii był Jarosław Kaczyński". Przypomniał, że pojawiali się doradcy którzy rekomendowali "schowanie prezesa", ale PiS nie posłuchał.

d1rq8td

Brudziński nie umiał powstrzymać uśmiechu. Już na początku rozmowy powiedział, że przyszedł piechotą, bo "byłby problem, żeby wylądować Black Hawkiem". Przypomnijmy, że Marek Opioła wykorzystał maszyny do spotu wyborczego. Politycy, dziennikarze i internauci byli oburzeni. Władze PiS zdecydowały o odwołaniu Opioły z komisji ds. służb specjalnych.

Zobacz także: Wybory do Europarlamentu. Spięcie w studiu między Winnickim, Radziwiłem a Bartoszewskim

Co teraz? - W dużych miastach mamy jeszcze kawał roboty do zrobienia przed wyborami jesiennymi. I będziemy tę parce wykonywać. Pokora i ciężka praca - to dało nam zwycięstwo i mam nadzieję, że nikt syndromu - używam czasem takiego określenia w mojej partii - syndromu zerwanej baretki po tym wyniku satysfakcjonującym i bardzo dobrym... - mówił Brudziński.

Pytany o rekonstrukcję rządu, nie chciał mówić kto zastąpi ministrów, którzy zostaną europarlamentarzystami. A kto zastąpi samego Brudzińskiego? - Nie mam takiej wiedzy i jak będzie nominacja, wtedy chętnie będę się odnosił czy komentował. Każdemu mojemu następcy będę życzył powodzenia i będę za niego trzymał kciuki - odpowiedział minister.

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1rq8td

Podziel się opinią

Share
d1rq8td
d1rq8td
Więcej tematów