Trwa ładowanie...
dzffjo8

Wyniki wyborów 2020. Sławomir Nitras: atmosfera braku transparentności

Wyniki wyborów 2020. Państwowa Komisja Wyborcza zapowiedziała, że nie będzie organizowała konferencji prasowych z cząstkowymi wynikami wyborów. To wzbudziło duże wątpliwości u Sławomira Nitrasa z PO.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyniki wyborów 2020. Sławomir Nitras
Wyniki wyborów 2020. Sławomir Nitras (Hubert Mathis / Zuma Press / Forum)
dzffjo8

Do tej pory PKW po zakończeniu głosowania organizowała kolejne konferencje prasowe z cząstkowymi wynikami wyborów. Tym razem będzie inaczej. Komisja zapowiedziała, że wystąpi przed mediami dopiero, gdy będzie znała całościowe wyniki wyborów prezydenckich.

Sławomir Nitras ma podejrzenia co do przejrzystości liczenia głosów. "Nie rozumiem decyzji Państwowej Komisji Wyborczej o tym, że nie będą podawane cząstkowe wyniki. To stwarza atmosferę braku transparentności procesu liczenia głosów" – napisał na Twitterze Sławomir Nitras.

dzffjo8

Wcześniej Cezary Tomczyk z PO zapowiedział, że jego ugrupowanie będzie składało protesty wyborcze. Prof. Antoni Dudek podkreślił, że to może doprowadzić do ponownego liczenia głosów w wyborach prezydenckich.

Wyniki wyborów 2020 - nadal nie znamy wyników

Z opublikowanego po godz. 2:00 sondażu late poll z 90 proc. okręgowych komisji wyborczych wynika, że Andrzej Duda zdobył 51 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski 49 proc.

Widzisz coś interesującego lub nietypowego podczas wyborów? Prześlij nam informację, zdjęcie lub filmik przez dziejesie.wp.pl

dzffjo8

Podziel się opinią

Share

dzffjo8

dzffjo8
Więcej tematów