Trwa ładowanie...
di5tyyk

Wyniki wyborów 2020. Ryszard Terlecki: Połowa Polaków popełnia błąd

Sztab Rafała Trzaskowskiego analizuje, czy złoży do Sądu Najwyższego protest wyborczy, w związku z licznymi nieprawidłowości, zwłaszcza przy głosowaniu za granicą. W rozmowie z mediami Ryszard Terlecki, szef klubu PiS powiedział "A niech składają. To bez sensu".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyniki wyborów 2020. Ryszard Terlecki: Połowa Polaków popełnia błąd
Wyniki wyborów 2020. Ryszard Terlecki: Połowa Polaków popełnia błąd (PAP)
di5tyyk

Według wyników opublikowanych przez PKW ze 100 proc. obwodów Andrzej Duda uzyskał 51,03 proc. głosów a Rafał Trzaskowski - 48,97 proc.

Zdaniem szefa klubu PiS, Ryszarda Terleckiego prezydent Duda uzyskał "wspaniały wynik". W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" mówi, że składanie protestu wyborczego do Sądu Najwyższego w związku z nieprawidłowościami przy wyborach przez opozycję jest bez sensu. A niech składają. To bez sensu - stwierdził. Podpytywany czy jakiekolwiek protesty mogą zmienić wynik, stwierdził, że "na pewno nie".

Zapytany o to, czy będzie dekoncentracja i repolonizacja mediów odpowiedział, że "będzie wszystko, co trzeba". Wicemarszałka Sejmu podkreślił jednocześnie, że mimo iż wszyscy Polacy opowiedzieli się po stronie demokratycznej, to "połowa popełniła błąd".

di5tyyk

Zobacz też: Wyniki wyborów 2020. Leszek Miller mówi o błędzie Trzaskowskiego. "Mógł z tego zrobić majstersztyk"

Ryszard Terlecki: Opozycja nie ma już pomysłu na to, co dalej

W poniedziałek rzecznik PO Jan Grabiec zapowiedział, że Koalicja Obywatelska będzie składać protesty wyborcze. - To, co wydarzyło się za granicą to ogromny skandal. Tam, gdzie wybory organizowała PKW, przebiegały one mniej więcej w porządku. Natomiast tam, gdzie robiły to osoby podległe rządowi - była tragedia - mówił Grabiec.

Do sprawy tej odniósł się Terlecki. - Opozycja nie ma już pomysłu na to, co dalej - powiedział polityk.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

News: Gazeta Wyborcza

di5tyyk

Podziel się opinią

Share
di5tyyk
di5tyyk
Więcej tematów