Trwa ładowanie...
d3hr94v

Wyniki wyborów 2020. Kogo poprze Stanisław Żółtek? "Z panem Dudą chętnie bym wódkę wypił"

Według sondażu exit poll Stanisław Żółtek w I turze wyborów prezydenckich otrzymał jedynie 0,3 proc. głosów. - To nie byłaby żadna rewelacja, ale dla mnie ważniejsze jest to, co stało się w internecie. Tam zdobyłem dużą popularność - powiedział polityk, komentując swój wynik.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyniki wyborów 2020. Stanisław Żółtek wypowiedział się nt. przekazania poparcia w II turze
Wyniki wyborów 2020. Stanisław Żółtek wypowiedział się nt. przekazania poparcia w II turze (East News)
d3hr94v

Stanisław Żółtek odniósł się do sondażowych wyników wyborów na prezydenta RP. Kandydat Kongresu Nowej Prawicy stwierdził, że otrzymana przez niego liczba głosów jest "bardzo mała".

- Niespecjalnie mi się to podoba. Mam nadzieję, że oficjalny wynik będzie inny - powiedział Żółtek na wiecu po ogłoszeniu wstepnych wyników. Dodał jednak, że cieszy się ze wzrostu popularności jego osoby w mediach społecznościowych. - Mimo tego, że w internecie zabłysnęliśmy, zdajemy sobie sprawę, że to internet, a większość tych ludzi nie chodzi na wybory - zaznaczył polityk.

Wyniki wyborów 2020. Stanisław Żółtek poprze Andrzeja Dudę?

Kandydat Kongresu Nowej Prawicy odpowiedział także na pytanie ws. drugiej tury wyborów. Żółtek podkreślił, że wciąż waha się, czy odda głos na któregoś z dwójki kandydatów. - Andrzeja Dudę najbardziej lubię ze wszystkich kandydatów, bo jest sympatyczny i reprezentacyjny. Ale pan Duda tak naprawdę w tych wyborach nie startuje, więc go nie poprę - powiedział w rozmowie z onet.pl.

d3hr94v

Zobacz też: Wybory 2020. Czym jest cisza wyborcza - PKW

Stwierdził, że głos oddany na urzędującego prezydenta "to głos na prezesa Kaczyńskiego i jego otoczenie", dodając, że "chce głosować na prezydenta". - Z panem Dudą chętnie bym wódkę wypił, ale głosować na niego na pewno nie będę - zapowiedział polityk.

Skomentował też ewentualne przekazanie poparcia Rafałowi Trzaskowskiemu. - Jego mogę poprzeć, jeśli on wyrazi poparcie dla moich postulatów. Jeśli oświadczy, że jest za likwidacją podatków i zmieni swoje podejście do Unii Europejskiej, to wtedy go poprę. Ale raczej tego nie zrobi - mówił Stanisław Żółtek.

d3hr94v

Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Sondaż exit poll

Według opublikowanych wyników sondażu exit poll, przeprowadzonego przez IPSOS, na Andrzeja Dudę głos oddało 41,8 proc. Polaków. Kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski uzyskał 30,4 proc. głosów. Trzeci był Szymon Hołownia, na którego zagłosowało 13,3 proc. wyborców.

Z kolei Krzysztof Bosak otrzymał 7,4 proc., Robert Biedroń 2,9 proc., a Władysław Kosiniak-Kamysz 2,6 proc.

Pozostali kandydaci otrzymali po mniej niż 0,5 proc. głosów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3hr94v

Podziel się opinią

Share
d3hr94v
d3hr94v
Więcej tematów