Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Kraków
Wideo
Najnowsze

Wyniki wyborów 2020. Beata Szydło o "doskonałym" wyniku Dudy i starciu w drugiej turze

W poniedziałek Beata Szydło była gościem w Polskim Radiu, gdzie skomentowała wyniki wyborów 2020. - Wszystko zaczyna się od nowa - mówiła na antenie. Była premier wspomniała również o "bardzo ostrej" końcówce kampanii wyborczej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyniki wyborów 2020. Beata Szydło o "bardzo ostrej" drugiej turze
Wyniki wyborów 2020. Beata Szydło o "bardzo ostrej" drugiej turze (Getty Images)

PKW przekazała wyniki wyborów 2020 z 99,78 proc. lokali wyborczych. Na prowadzeniu jest Andrzej Duda z wynikiem 43,07 proc. głosów. Drugie miejsce zajmuje Rafał Trzaskowski (30,34 proc.), a podium uzupełnia Szymon Hołownia (13,85 proc.).

- Wynik pana prezydenta Andrzeja Dudy jest doskonały. Uzyskał więcej głosów w I turze niż 5 lat temu, a więc Polacy pozytywnie ocenili jego 5-letnią kadencję. Teraz potrzebna jest rzetelna praca, aby wygrać w II turze, bo wszystko zaczyna się od nowa - komentowała najnowsze dane Beata Szydło.

Była premier nie zapomniała podziękować wyborcom, którzy licznie udali się do lokali wyborczych. - Dziękuję Polakom, że poszli wczoraj do wyborów i dziękuję wszystkim, którzy poparli pana prezydenta – mówiła Szydło w Programie 1 Polskiego Radia.

Zobacz także: Wybory 2020. Borys Budka: 10 maja Jarosław Kaczyński wybrałby Polakom prezydenta

Wyniki wyborów 2020. Beata Szydło o "wielkiej sile" Dudy

Beata Szydło przewiduje, że końcówka kampanii prezydenckiej będzie "bardzo ostra". - Tak jak prezydent był atakowany przez ostatnie 5 lat przez środowiska opozycyjne, tak teraz także będzie próba zaostrzenia kampanii i podważenia programu pana prezydenta – mówiła w Sygnałach Dnia.

Slot

Szydło podkreśliła również, że nie ufa Trzaskowskiemu. Uważa, że prezydent Warszawy "próbuje przejmować pole programowe" Dudy. Podkreśliła, że Trzaskowski obiecuje chronić programy, którym wcześniej był przeciwny.

Szydło wskazała również, jaka może być przewaga Dudy nad Trzaskowskim podczas drugiej tury wyborów prezydenckich, która odbędzie się 12 lipca. - Andrzej Duda spotyka się z Polakami, ale on to robił przez ostatnie pięć lat i to jest jego wielka siła. Nie musi udawać, że jest zainteresowany sprawami Polaków, tak jak kandydat PO, bo je rzeczywiście zna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów