Trwa ładowanie...
d316uvf

Wyniki wyborów 2019. Włodzimierz Czarzasty spełnił obietnicę. Teraz ma nowy cel

Lider SLD zaznaczył, że jeszcze nie zapadła decyzja czy Lewica będzie miała jeden klub parlamentarny. Włodzimierz Cimoszewicz po ogłoszeniu wyników wyborów parlamentarnych 2019 zapewnia, że za cztery lata chce już rządzić.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyniki wyborów parlamentarnych 2019. Lider SLD Włodzimierz Czarzasty chce rządzić za cztery lata (East News, Fot: Jan Bielecki)
d316uvf

Włodzimierz Czarzasty nie wie czy Lewica po ogłoszeniu wyników wyborów 2019 będzie miała wspólny klub poselski w Sejmie. - Na razie decyzja jeszcze nie zapadła. Ja jestem zwolennikiem konsolidacji. Na pewno będziemy ze sobą blisko współpracować - mówił na antenie TVN24.

Tym samym wpisał się w ton wcześniejszej wypowiedzi lidera Wiosny. Robert Biedroń zaznaczył, że sojusz trzech partii się sprawdził i "powinien być kontynuowany".

d316uvf

Lider SLD przypomniał, że spełnił swoją obietnicę sprzed czterech lat. Wtedy powiedział, że wróci do Sejmu. - Prowadziłem ugrupowanie, które było poza parlamentem i przekroczyliśmy próg wyborczy - skomentował.

Zobacz: Kwaśniewski o "największym zagrożeniu dla PiS" w kolejnej kadencji:

Czarzasty zdradził również jakie ma plany po ogłoszeniu wyników wyborów parlamentarnych 2019. - Chcemy rządzić za cztery lata. Musimy się do tego realnie przygotować. Dobrze, że jest na to czas. Ja jestem pragmatykiem - zakończył.

d316uvf

Według danych z 99,49 proc. obwodowych komisji wybory 2019 wygrało Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 43,76 proc. Drugą pozycję zajęła Koalicja Obywatelska 27,24 proc. Lewica uplasowała się na podium. Głosowało na nią 12,52 proc. wyborców.

Dotychczasowe wyniki wyborów parlamentarnych 2019 pokazują, że do Sejmu najprawdopodobniej dostanie się również Koalicja Polska PSL i Pawła Kukiza z 8,58 proc. poparciem. Konfederacja uzyskała 6,79 proc.

Źródło: TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d316uvf

Podziel się opinią

Share

d316uvf

d316uvf
Więcej tematów