Trwa ładowanie...
d3hggrw

Wyniki sondaży martwią Grzegorza Schetynę

Wydawać by się mogło, że lider Platformy Obywatelskiej cieszy się, ze wzrostu poparcia dla swojej partii w ostatnich sondażach. Okazuje się jednak, że nie tylko studzi entuzjazm polityków ze swojego ugrupowania, ale też się martwi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyniki sondaży martwią Grzegorza Schetynę
(WP.PL)
d3hggrw

Dlaczego Schetyna miałby być niezadowolony z tego, że PO wyprzedziła Prawo i Sprawiedliwość? Wszystko przez to, że do wyborów zostało jeszcze sporo czasu.

– Jak rozmawia się z działaczami, także tymi blisko współpracującymi ze Schetyną, można odnieść wrażenie, że już wygraliśmy wybory. Czuć radość, ale i butę - powiedział w rozmowie z "Wprost" jeden z posłów Platformy.

Schetyna jednak nie potrafi się cieszyć. Podczas spotkań z działaczami m.in. na Podkarpaciu miał prosić ich o zachowanie spokoju i wstrzymanie się z euforią. Co więcej, miał przyznać, że martwi go wzrost poparcia akurat w tym momencie. Według niego zwyżka w sondażach przyszła za wcześnie.

d3hggrw

– Z jednej strony Grzesiek próbuje chłodzić nastoje i bardzo dobrze, że to robi. Ale z drugiej wiem, że nasz skok w badaniach naprawdę go niepokoi - stwierdził polityk z otoczenia Schetyny.

Sondaże niezgodne z planem Platformy

- Zakładaliśmy, że będziemy odrabiać po pół procenta, góra po procencie miesięcznie. Po tak nagłym wzroście za chwilę przyjdzie korekta, a naszym celem jest osiągnięcie szczytu w sondażach nie teraz tylko bliżej wyborów samorządowych – tłumaczył polityk bliski szefowi PO.

Przypomnijmy, że w najnowszym sondażu przeprowadzonym przez Millward Brown na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 PO wysunęła się na pozycję lidera, wyprzedzając PiS.

Gdyby wybory odbyły się w niedzielę, 31 proc. ankietowanych zagłosowałoby na Platformę Obywatelską.

Źródło: "Wprost"

d3hggrw

Podziel się opinią

Share

d3hggrw

d3hggrw
Więcej tematów