Trwa ładowanie...
d2kbbfv

Wyniki matur. Kiedy rusza rok akademicki? Jakie zasady

11 sierpnia uczniowie szkół średnich otrzymali wyniki matur. Zdecydowana większość z nich planuje studia. Kiedy rusza rok akademicki i na jakich zasadach będą się odbywać studia?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyniki matur. Kiedy rusza rok akademicki?
Wyniki matur. Kiedy rusza rok akademicki? (pixabay.com)
d2kbbfv

Wyniki matur. Kiedy rusza rok akademicki?

11 sierpnia uczniowie szkół średnich poznali wyniki tegorocznych matur. Te zostały przesunięte o miesiąc z powodu epidemii koronawirusa. Jak poinformował dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik, maturę zdało 74 proc. tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych; 17,2 proc. abiturientów, którzy nie zdali jednego przedmiotu, ma prawo do poprawki we wrześniu.

Teraz maturzyści mogą rozpocząć rekrutację na studia. Ta przez pandemię koronawirusa i przełożenie matur również została opóźniona.Kiedy rusza rok akademicki?Tradycyjnie na początku października. Większość uczelni rozpoczęcie zajęć planuje na 5 października. Z kolei 24 sierpnia mają być znane wyniki pierwszej rekrutacji na studia licencjackie.

d2kbbfv

Wyniki matur. Jak będą wyglądały studia?

Wciąż nie ma szczegółowych wytycznych dotyczących tego, jak w przyszłym roku akademickim będą wyglądały studia. Wiadomo, że część uczelni już zdecydowało, że zajęcia w semestrze zimowym odbywać się będzie zdalnie, czyli z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. To ma ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa wśród studentów i wykładowców.

Rozporządzenie w tej sprawie wydać ma ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego. Obecne rozporządzenie obowiązuje do 30 września i zakłada, że zajęcia dla studentów i doktorantów powinny odbywać się zdalnie wszędzie tam, gdzie to tylko możliwe. Wiele wskazuje na to, że tak samo będzie również w przyszłym roku akademickim 2020/21. Nowe wytyczne mają być znane w drugiej połowie sierpnia.

Dawid Podsiadło przypomniał apel Kingi Dudy. Prezydencki minister komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2kbbfv

Podziel się opinią

Share
d2kbbfv
d2kbbfv
Więcej tematów