Trwa ładowanie...

Wyniki matur. Kiedy rusza rok akademicki? Jakie zasady

11 sierpnia uczniowie szkół średnich otrzymali wyniki matur. Zdecydowana większość z nich planuje studia. Kiedy rusza rok akademicki i na jakich zasadach będą się odbywać studia?

Share
Wyniki matur. Kiedy rusza rok akademicki?Wyniki matur. Kiedy rusza rok akademicki?Źródło: pixabay.com
d2jvhvc

Wyniki matur. Kiedy rusza rok akademicki?

11 sierpnia uczniowie szkół średnich poznali wyniki tegorocznych matur. Te zostały przesunięte o miesiąc z powodu epidemii koronawirusa. Jak poinformował dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik, maturę zdało 74 proc. tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych; 17,2 proc. abiturientów, którzy nie zdali jednego przedmiotu, ma prawo do poprawki we wrześniu.

Teraz maturzyści mogą rozpocząć rekrutację na studia. Ta przez pandemię koronawirusa i przełożenie matur również została opóźniona. Kiedy rusza rok akademicki? Tradycyjnie na początku października. Większość uczelni rozpoczęcie zajęć planuje na 5 października. Z kolei 24 sierpnia mają być znane wyniki pierwszej rekrutacji na studia licencjackie.

Wyniki matur. Jak będą wyglądały studia?

Wciąż nie ma szczegółowych wytycznych dotyczących tego, jak w przyszłym roku akademickim będą wyglądały studia. Wiadomo, że część uczelni już zdecydowało, że zajęcia w semestrze zimowym odbywać się będzie zdalnie, czyli z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. To ma ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa wśród studentów i wykładowców.

d2jvhvc

Rozporządzenie w tej sprawie wydać ma ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego. Obecne rozporządzenie obowiązuje do 30 września i zakłada, że zajęcia dla studentów i doktorantów powinny odbywać się zdalnie wszędzie tam, gdzie to tylko możliwe. Wiele wskazuje na to, że tak samo będzie również w przyszłym roku akademickim 2020/21. Nowe wytyczne mają być znane w drugiej połowie sierpnia.

Dawid Podsiadło przypomniał apel Kingi Dudy. Prezydencki minister komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2jvhvc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jvhvc
d2jvhvc
Więcej tematów