Trwa ładowanie...
dxm068v

Wyniki matur 2020 już dostępne. Gdzie i jak sprawdzić?

Wyniki matur 2020 można już sprawdzić na stronach Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych. Tegoroczni maturzyści bez wychodzenia z domu dowiedzą się, ile punktów mieli na maturze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyniki matur 2020
Wyniki matur 2020 (Ivan Aleksic , Unsplash)
dxm068v

Wyniki matur 2020 już dostępne na OKE. Jak sprawdzić?

We wtorek 11 sierpnia maturzyści poznają wyniki matur 2020. Jak i gdzie je sprawdzić? Wyniki matur 2020 są dostępne na stronach Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych (OKE). Absolwenci liceów i techników mają do nich dostęp przez internet.

Wyniki matur 2020 pojawiły się na stronach OKE. Aby je poznać, należy się zalogować. Maturzyści dostali login i hasło w szkole. Dodatkowo, by wejść na swój profil na OKE, muszą podać pesel.

dxm068v

Wyniki matur 2020. Kto zdał maturę?

Aby zdać maturę, trzeba mieć 30 proc. punktów z każdego z przedmiotów obowiązkowych (język polski, język obcy, matematyka). Punktacja z przedmiotu dodatkowego nie jest brana pod uwagę. Do zdania matury konieczne było też przystąpienie do przynajmniej jednego egzaminu na poziomie rozszerzonym.

Jeśli po sprawdzeniu wyników matur 2020 okaże się, że ktoś nie zdał jednego egzaminu, poprawka jest 8 września.

W tym roku pierwszy raz od 2005 maturzyści przystąpili do egzaminów dojrzałości dopiero w czerwcu, a nie jak do tej pory - w maju. A to wszystko przez pandemię koronawirusa. Dodatkowo same egzaminy odbywały się w reżimie sanitarnym.

dxm068v

Pomoc dla firm z żółtych i czerwonych stref. "Rząd posiada narzędzia i zapasy finansowe"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxm068v

Podziel się opinią

Share
dxm068v
dxm068v