Trwa ładowanie...
d8x0dlk

Piotr Mueller gościem programu "Tłit"

Program "Tłit" od poniedziałku do piątku, o godz. 8.30 na stronie głównej Wirtualnej Polski. Zapraszamy na rozmowy z osobami, które kształtują naszą rzeczywistość. Gościem Marcina Makowskiego jest rzecznik rządu Piotr Mueller.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rzecznik rządu Piotr Muller gościem programu "Tłit"
Rzecznik rządu Piotr Muller gościem programu "Tłit" (East News)
d8x0dlk

Tematem wtorkowej rozmowy z rzecznikiem rządu będzie eskalująca sytuacja na Białorusi. Po wyborach prezydenckich, które według reżimu po raz kolejny miał wygrać Aleksander Łukaszenka, na ulice wielu miast wyszły tłumy. W starciach z milicją zginął jeden protestujących. Szef polskiego rządu domaga się od Wspólnoty Europejskiej zwołania pilnego szczytu UE.

Mateusz Morawiecki odbył w poniedziałek odprawę z członkami rządu. W spotkaniu, oprócz szefa rządu, uczestniczyli m.in. wicepremierzy Jadwiga Emilewicz, Piotr Gliński i Jacek Sasin, a także minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz oraz wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik.

d8x0dlk

Wśród tematów rozmów pojawi się także wątek koronawirusa. Od kilku dni odnotowano znaczący przyrost nowych zakażeń w Polsce. Dodatkowo polski rząd zamierza przystąpić do unijnego porozumienia ws. zakupu szczepionek przeciw chorobie COVID-19. Projekt uchwały w tej sprawie został zamieszczony w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.

Jeszcze we wtorek poznamy wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego - o 12 zaplanowano konferencję prasową Ministerstwa Edukacji Narodowej. Kilkadziesiąt minut wcześniej maturzyści będą mogli sprawdzić wyniki dzięki internetowej platformie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d8x0dlk

Podziel się opinią

Share
d8x0dlk
d8x0dlk