Trwa ładowanie...
d28ms00

Wynajmował fikcyjne kwatery w Zakopanem i nad morzem. Ukrywał się na Śląsku

Krakowscy policjanci zatrzymali 22-latka, który ukrywał się w Katowicach. Miał na koncie kilka wyroków sądu i powinien trafić do więzienia na ponad 5 lat. Oszust sprzedawał przez internet miejsca w nieistniejących kwaterach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Funkcjonariusze zatrzymali 22-letniego oszusta
Funkcjonariusze zatrzymali 22-letniego oszusta (Policja.pl)
d28ms00

Policjanci z Krakowa otrzymali informację, że w jednym z mieszkań na katowickim Załężu przebywa poszukiwany przez nich 22-latek, skazany za szereg oszustw. Mieszkał tam z kobietą. Zapukali, ale nikt nie otworzył drzwi. Przybyła na miejsce straż pożarna siłą otworzyła drzwi.

W środku był poszukiwany 22-latek. Trafił do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę. Został skazany na ponad 5 lat, ale kara może być wyższa, bo wobec mężczyzny toczą się też inne postępowania.

Mężczyzna umieszczał w internecie oferty wynajmu kwater w Zakopanem i nad polskim morzem. Dołączał zdjęcia, które miały zachęcić wczasowiczów do skorzystania z jego oferty. 22-latek nie miał żadnego lokalu w górach ani nad morzem.

d28ms00

Zainteresowani spędzeniem urlopu w tych miejscach wpłacali mężczyźnie zaliczki i w tym momencie kontakt z nim się urywał. Oszukani przyjeżdżali na miejsce, gdzie mieli spędzić urlop i dopiero tam orientowali się, że podany przez oszusta adres nie istnieje.

22-latek był ścigany listem gończym. Kilka różnych sądów wydało wobec niego nakazy zatrzymania i doprowadzenia do więzienia. Mężczyzna ma do odbycia karę ponad 5 lat więzienia.

Źródło: Policja.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d28ms00

Podziel się opinią

Share

d28ms00

d28ms00
Więcej tematów