Trwa ładowanie...

Wynagrodzenie samorządowców spadnie o 20 proc. Rząd podpisał rozporządzenie

Rząd przyjął we wtorek rozporządzenie w sprawie obniżenia wynagrodzenia wójtom, burmistrzom i prezydentom miast oraz ich zastępcom o 20 proc. "To odpowiedź na powszechne oczekiwania społeczne" - argumentuje.
Share
Podpisane przez rząd Mateusza Morawieckiego rozporządzenie dotyczące obniżki pensji dla samorządowców, będzie obowiązywać od 1 lipca 2018 r.
Podpisane przez rząd Mateusza Morawieckiego rozporządzenie dotyczące obniżki pensji dla samorządowców, będzie obowiązywać od 1 lipca 2018 r.Źródło: PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski
d2l7lim

Po obniżeniu pensji dla posłów i senatorów rząd zdecydował się wypełnienie obietnicy Jarosława Kaczyńskiego i zmniejszył pensję dla samorządowców. "Ustawa jest odpowiedzią na powszechne oczekiwania społeczne związane z pełnieniem funkcji publicznych" - informuje Centrum Informacyjne Rządu.

Zobacz także: Paweł Kukiz: po płaczu nad biedą Gowina zabrakło mi łez

Rozporządzenie zakłada obniżenie minimalnej i maksymalnej pensji podstawowej średnio o 20 proc. Uszczegółowiono również warunki przyznania premii, dodatków za wieloletnią pracę, nagród jubileuszowych, a także odpraw emerytalnych. Mniejsze wynagrodzenie wśród wójtów, burmistrzów i prezydentów miast i ich zastępców będzie obowiązywać od 1 lipca b.r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2l7lim

Podziel się opinią

Share
d2l7lim
d2l7lim
Więcej tematów