Trwa ładowanie...

Wymiana ciosów między Emmanuelem Macronem i Beatą Szydło. Twitter podzielony

"Nikt nie ma prawa mówić o Polsce tak, jak mówi Macron. I nikt tak nie mówił od II Wojny Światowej" - poparł ostrą odpowiedź Beaty Szydło na słowa prezydenta Francji Michał Karnowski. Ale nie wszyscy aprobują opinię premier. Na Twitterze linię demarkacyjną, która wyznacza podejście do tej sprawy, tworzy z grubsza granica między prawicą a opozycją.

Share
Wymiana ciosów między Emmanuelem Macronem i Beatą Szydło. Twitter podzielonyŹródło: PAP, fot: Jacek Turczyk
d3n7vzj

"Panie @EmmanuelMacron jeszcze chwila i doprowadzisz Pan do bojkotu w PL francuskich towarów, wtedy naprawdę zaboli" - przestrzegł prezydenta Francji Arkadiusz Mularczyk z Solidarnej Polski.

Macron z wizytami w Europie Środkowo-Wschodniej. Do Polski i Węgier nie przyleci

Krytykę gorzkich słów, które francuski polityk wypowiedział pod adresem Polski, poparł Piotr Semka. "Macron zaczyna mi przypominać Sarkozy'ego. Ten sam gorączkowy zapał i nadpobudliwość" - ocenił publicysta.

Ale nie wszyscy dziennikarze uznali słowa prezydenta Francji za powód do nagany. "Macron - "Europa jest zbudowana na fundamencie wartości - demokracji i wolności, z którymi Polska jest dziś w konflikcie". Można mocniej?" - pyta Tomasz Lis.

Ta wymiana zdań podzieliła polityków i dziennikarzy

"Polacy zasługują na więcej. Rząd w konflikcie z wartościami wolności i demokracji. Przykre, ale prawdziwe słowa" - stwierdziła Joanna Schmidt z Nowoczesnej.

Wtórowała jej Róża Thun. "PiS sukcesywnie wyprowadza nas z UE! Słowa Macron pokazują, że zostajemy sami na marginesie UE" - uznała eurodeputowana PO.

Bezkompromisowy w ocenie był Michał Karnowski. "Nikt nie ma prawa mówić o Polsce tak, jak mówi Macron. I nikt tak nie mówił od II Wojny Światowej" - stwierdził publicysta.

"Szydło przypomina Macronowi, że Polska ma takie same prawa w UE jak inne kraje członkowskie. Szkoda, że nie rozumie, że też takie same obowiązki" - skwitowała sytuację Joanna Senyszyn.

d3n7vzj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3n7vzj
Więcej tematów