Trwa ładowanie...
douv3ky

Wyłudzili VAT na ponad 3 mln zł

Policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą wyłudzającą podatek VAT poprzez fikcyjny obrót złomem. Zatrzymane zostały dwie osoby, w tym organizator procederu. Straty na szkodę skarbu państwa wynoszą ponad trzy miliony złotych.

Share
douv3ky

Policjanci z Wrocławia zatrzymali 30-letniego mieszkańca Oleśnicy, który kierował grupą przestępczą wyłudzającą podatek VAT. Grupa zajmowała się fikcyjnym obrotem złomem oraz fałszowała dokumentację towarową.

W tej sprawie policjanci wcześniej zatrzymali też innego mieszkańca powiatu oleśnickiego. Po przedstawieniu mu zarzutów oszustwa, został tymczasowo aresztowany.

Jak ustalili policjanci sprawcy działając w zorganizowanej grupie przestępczej w latach 2007-2008, fałszowali dokumentację w obrocie towarów wewnątrz unijnym. W związku z prowadzoną działalnością nie płacili podatku VAT. Ponadto okazało się, że grupa zajmowała się fałszowaniem dokumentacji w obrocie złomem. Poprzez swoje działania spowodowali uszczuplenia w podatku VAT.

Mężczyzna decyzją sądu trafił do aresztu. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i oszustwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do ośmiu lat.

douv3ky

Podziel się opinią

Share
douv3ky
douv3ky
Więcej tematów