Trwa ładowanie...
d6qvvzb

Wyłudzili pieniądze za pośrednictwem tzw. słupów

Pomorska policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy w ciągu ok. trzech lat za
pośrednictwem tzw. słupów wyłudzili kredyty warte ponad milion złotych.

d6qvvzb
d6qvvzb

Jak poinformowało w poniedziałek biuro prasowe pomorskiej policji, organizatorami procederu byli 32 i 45-latek. Na bazie firmy legalnie prowadzonej przez jednego z nich, wystawiali wyszukanym przez siebie "słupom" podrobione dokumenty o zatrudnieniu i zarobkach.

Wybrane osoby, posługując się sfałszowanymi dokumentami, wzięły co najmniej kilkanaście kredytów w kilku bankach na terenie Pomorskiego. Niektóre z tych kredytów były gotówkowe, inne zostały udzielone na kupno nieruchomości, samochodu czy sprzętu rtv lub agd. Część kupionych w ten sposób przedmiotów czy nieruchomości 32 i 45-latek zachowywali na własne potrzeby, a część sprzedali.

Jak ustalili policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, głównym organizatorem procederu był starszy z mężczyzn - mieszkaniec Gdańska, który zajmował się wyszukiwaniem "słupów" oraz nadzorował większość spraw związanych z wyłudzeniami.

Wobec 45-latka sąd zastosował 3-miesięczny areszt, natomiast wobec 32-latka - dozór policji. Obu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Jak poinformowała policja, gdańscy funkcjonariusze prowadzący sprawę zatrzymali już kilka osób, które posłużyły w tym procederze za "słupy". Ustalani są kolejni sprawcy, których - zdaniem policji, mogło być nawet kilkunastu.

d6qvvzb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6qvvzb
Więcej tematów