Trwa ładowanie...
d33cbe1

Wyłudził od księdza prawie milion złotych. Na "chorą żonę", "pogrzeb" i "studia córki"

7 lat więzienia - taki wyrok usłyszał oszust, który wyłudził od znajomego księdza ponad 800 tys. zł. Mężczyzna wraz z córką oszukiwał duchownego przez osiem lat. Kobieta przed sądem twierdziła, że nie wie, skąd pieniądze pojawiły się na jej koncie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dariusz G. okazał się mistrzem manipulacji
Dariusz G. okazał się mistrzem manipulacji (WP.PL)
d33cbe1

51-letni Dariusz G. i jego córka wyłudzili od 85-letniego księdza Jerzego S. 817 tys. zł. 26-letnia Angelika G. spędzi za kratami 1,5 roku, prokuratorom mówiła, że jest niewinna. Podobną linię obrony wybrał Dariusz G., który w w dniu ostatniej rozprawy chciał przekonać Sąd Okręgowy w Łodzi, że duchowny dawał mu pieniądze... z dobrego serca.

Zobacz też: Pseudomedyczne oszustwo

W lipcu, podczas poprzedniej rozprawy, ksiądz zasłabł na korytarzu sądu i wezwano karetkę.

d33cbe1

Oszust spod Sieradza wykorzystał łatwowierność duchownego w latach 2008-2016. Zaczęło sie od przelewu na 19 tys. zł. Dariusz G. przekonywał księdza, że jego żona jest chora i musi się leczyć za granicą - w Niemczech i Austrii, potem wysyłał kartki prosząc o pokrycie kosztów jej pogrzebu - mimo że kobieta żyła. Następnie domagał się od księdza pomocy finansowej, by opłacić studia córki. W ten sposób sprytny kanciarz - zmyślając kolejne problemy życiowe - spłacał swoje długi.

Ksiądz sprzedał mieszkanie, samochód, brał pożyczki od znajomych. Od 2013 r. zaczął powątpiewać w sens pomocy temu bliźniemu, ale gdy Dariusz G. oddał mu ok. tysiąc złotych zdecydował się jeszcze pomagać. Biegły psycholog ocenił, że duchowny był bezradny wobec technik manipulacji oszusta.

Źródło: Dziennik Łódzki,Fakt,Prokuratura Okręgowa w Łodzi

d33cbe1

Podziel się opinią

Share

d33cbe1

d33cbe1
Więcej tematów