Trwa ładowanie...
d96rhku

Wykorzystali zwierzę do celów politycznych...

Na tydzień przed wyborami parlamentarnymi w Szwajcarii doszło do politycznego porwania: antyfaszystowskie ugrupowanie uprowadziło żywego kozła o imieniu Zottel (Kudłaty), będącego maskotką konserwatywnej Szwajcarskiej Partii Ludowej.

d96rhku

Zuchwałego czynu dokonano w nocy z piątku na sobotę. Zottel, biały kozioł z czarnymi rogami, w tajemniczych okolicznościach znikł z obory jednego z deputowanych współrządzącej w Szwajcarii SVP. Razem z nim w ręce porywaczy trafiła koza Mimo. Właściciel Ernst Schibli, który mieszka w kantonie Zurych, zniknięcie zwierząt zauważył dopiero w sobotę rano, gdy chciał je nakarmić.

Porwanie, do którego przyznali się działacze ugrupowania "Antifaschistische Aktion", zostało przyjęte raczej ze zrozumieniem. Sympatycy ugrupowania zamieścili w internecie oświadczenia, w których piętnowali wykorzystywanie zwierząt do celów politycznych.

Czyn został natomiast, co zrozumiałe, w surowych słowach potępiony przez wchodzącą w skład koalicji Szwajcarską Partię Ludową, która w sobotnim komunikacie podkreśliła, że doszło do "naruszenia miru domowego i kradzieży".

- Mamy nadzieję, że zwierzęta są w dobrym zdrowiu i Zottel wkrótce wróci do Ernsta Schiblego i SVP, by nas wspierać przed wyborami 23 października - głosi komunikat.

10-letni Zottel towarzyszy SVP od ostatnich wyborów w 2007 roku. Według partii kozioł jest "ciekawski, impertynencki, twardy i nieustępliwy; symbolizuje wolność, niezależność i nieugiętość Szwajcarii".

d96rhku
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d96rhku
Więcej tematów