Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Wideo
Najnowsze

Wyjazdy poselskie. Prokuratura zajęła się podróżami Ewy Kopacz

Ewa Kopacz miała podczas kampanii wyborczej w 2005 roku na koszt podatnika latać do Gdańska w odwiedziny do swojej córki. Sprawą wyjazdów poselskich obecnej premier zajęła się prokuratura - czytamy w "Gazecie Polskiej Codziennie". - Zawiadomienie przysłała osoba fizyczna, która podpisała się imieniem i nazwiskiem. Dlatego, jak zawsze w tego typu przypadkach, wszczęliśmy postępowanie wyjaśniające - powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską prokurator Przemysław Nowak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyjazdy poselskie. Prokuratura zajęła się podróżami Ewy Kopacz
(PAP, Fot: Radek Pietruszka)

Sprawa postępowania dotyczy informacji zawartych w publikacji na portalu niezależna.pl. Chodzi o prywatne loty Ewy Kopacz, za które miała zapłaciła Kancelaria Sejmu. - Potwierdzam, że jest prowadzone postępowanie sprawdzające ws. artykułu na portalu niezależna.pl. Zawiadomienie przysłała osoba fizyczna, która podpisała się imieniem i nazwiskiem. Dlatego, jak zawsze w tego typu przypadkach, wszczęliśmy postępowanie wyjaśniające - powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Przemysław Nowak.

Dodał, że pismo "przysłała osoba dobrze znana prokuraturze z innych zawiadomień".

"Gazeta Polska Codziennie" opublikowała dokument, który przysłał do redakcji prok. Przemysław Nowak. Czytamy w nim, że "do Prokuratury Okręgowej w Warszawie wpłynęło pismo osoby fizycznej przesyłające kopię przedmiotowego artykułu z niezalezna.pl zatytułowanego 'Kopacz atakuje Dudę. Sama dotąd nie wytłumaczyła się z lotów na koszt podatnika do swojej córki', z żądaniem wszczęcia w tym zakresie postępowania. Pismo to zostało potraktowane jako zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. W zakresie wskazanym w ww. artykule jest prowadzone postępowanie sprawdzające".

Podejrzane loty Ewy Kopacz do Gdańska

Chodzi o sprawę podróży Ewy Kopacz do Gdańska podczas kampanii wyborczej w 2005 r. Obecna premier na koszt podatnika miała latać w odwiedziny do córki. Kopacz przyznała się do tego publicznie podczas debaty z posłem Markiem Suskim z PiS. Stwierdziła, że "latała do córki, która tam mieszka i studiuje".

<div class="modliszka-config" data-autoplay="0" data-mid="1770098" data-title="Prokuratura sprawdza z urzędu sprawę "kilometrówek" Andrzeja Dudy">

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów