Trwa ładowanie...
dut3p5p

Wyjątkowo niekorzystny sondaż dla Szydło

Niemal dwie trzecie Polaków chce zmiany za stanowisku premiera - wynika z najnowszego sondażu. Skąd taki wynik?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Beata Szydło
Premier Beata Szydło (PAP, Fot: Paweł Supernak)
dut3p5p

Badanie zostało przeprowadzone przez Instytut Badań Pollster dla SE.pl i NOWA TV. Na pytanie: "Czy uważasz, że Beata Szydło powinna zostać zastąpiona na stanowisku premiera", "tak" odpowiedziało aż 61 proc. badanych. Przeciwnego zdania było 39 proc. osób.

Skąd tak fatalne wyniki Beaty Szydło? - Poblem z premier jest taki, że większość ludzi, mając do niej sporo sympatii jako do kobiety energicznej, zarazem zdaje sobie sprawę, że ona nie jest w pełni suwerenna. A od premiera oczekuje się, że będzie bytem samoistnym - ocenił prof. Antoni Dudek w rozmowie z SE.pl.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 20 - 21 września 2017 roku na próbie 1078 dorosłych Polaków.

dut3p5p

Wcześniejsze sondaże

Nieco inne wyniki niosło ostatnie badanie CBOS, w którym notowania Beaty Szydło jako szefowej rządu poszły w górę. Zadowolenie z tego, że stoi ona na czele rządzącego gabinetu wyraziło 52 proc. badanych, co stanowiło wzrost (względem sierpnia) o 6 punktów procentowych. Niezadowolonych z pracy premier było 37 proc. respondentów (spadek o 2 punkty).

W innnym badaniu Szydło mogła cieszyć się drugim miejscem wśród polityków najczęściej obdarzanych zaufaniem. Wzrosło ono o 1 punkt procentowy w stosunku do sierpniowych badań i wyniosło 57 proc. Nieufność w stosunku do szefowej rządu wyraziło wtedy 31 proc. respondentów.

Zobacz: Szydło czy Duda? Zobaczcie na kogo stawia żelazny elektorat PiS

dut3p5p

Podziel się opinią

Share
dut3p5p
dut3p5p
Więcej tematów