Trwa ładowanie...
d28t3ci

Wydano Europejski nakaz Aresztowania Marka Falenty

Wydano Europejski Nakaz Aresztowania Marka Falenty, skazanego na 2,5 roku więzienia w związku z aferą podsłuchową.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Za Markiem Falentą wystawiono Europejski Nakaz Aresztowania (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d28t3ci

Marek Falenta miał na początku lutego stawić się w zakładzie karnym, po tym, jak 31 stycznia Sąd Apelacyjny w Warszawie prawomocnie orzekł, że biznesmen trafi na 2,5 roku za kratki. Niestety, zniknął.

Falenta w więzieniu się nie stawił, więc sąd wystawił nakaz doprowadzenia. Ponieważ miejsce pobytu skazanego nie było znane, więc policja złożyła wniosek o wystawienie listu gończego za biznesmenem.

Zobacz także: Sprawa Marka Falenty. Jest list gończy

d28t3ci

Poszukiwania w kraju nie przyniosły żadnego skutku. Dlatego policjanci - jak informuje rmf24.pl - zwrócili się do sądu o wystawienie Europejskiego Nakazu Aresztowania, umożliwiającego poszukiwanie go na terenie państw UE. Sąd wydał ENA już 28 marca.

Zobacz także: "Ta sprawa ich kompromituje". Tomasz Siemoniak o poszukiwaniu Falenty

Według sądów, które orzekały w sprawie Marka Falenty, to on zlecił kelnerom z warszawskich restauracji nielegalne podsłuchiwanie i nagrywanie rozmów polityków czy ludzi z kręgów biznesowych w okresie od lipca 2013 do czerwca 2014 roku.

d28t3ci

Zobacz także: Marek Falenta usłyszał prawomocny wyrok. 2,5 roku więzienia

Tzw. afera taśmowa, która wybuchła w 2014 roku, spowodowała kryzys w rządzie PO-PSL. Nagrania, do których dotarł tygodnik "Wprost", przedstawiały rozmowy m.in. ówczesnych szefów: MSW - Bartłomieja Sienkiewicza, MSZ - Radosława Sikorskiego, resortu infrastruktury i rozwoju - Elżbietę Bieńkowską, prezesa NBP Marka Belkę i szefa CBA Pawła Wojtunika. Dyskusje dotyczyły polityki oraz świata biznesów i wywołały ogromne kontrowersje.

Źródło rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d28t3ci

Podziel się opinią

Share

d28t3ci

d28t3ci
Więcej tematów