Trwa ładowanie...
d3iel5i
Wycofano zarzuty próby zlecenia zabójstwa dla członka AC/DC
x-news/TVN 24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Wycofano zarzuty próby zlecenia zabójstwa dla członka AC/DC

Nowozelandzka prokuratura wycofała zarzuty próby zlecenia dwóch morderstw, które postawiła perkusiście australijskiego zespołu hardrockowego AC/DC Philowi Ruddowi - poinformował adwokat muzyka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3iel5i

Obrońca przekazał, że nowozelandzki wymiar sprawiedliwości uznał, iż dowody przeciwko Ruddowi są niewystarczające. "Zarzut dotyczący próby zlecenia zabójstwa nigdy nie powinien był zostać postawiony" - głosi komunikat adwokata Paula Mabeya.

60-letni Rudd został zatrzymany w czwartek o świcie w swoim domu w Taurandze na północy Nowej Zelandii. Oskarżono go o próbę zlecenia dwóch zabójstw, za co grozi do 10 lat więzienia.

d3iel5i

Na muzyku ciążą w dalszym ciągu lżejsze zarzuty - grożenia śmiercią i posiadania metamfetaminy oraz marihuany.

Rudd przeprowadził się do Nowej Zelandii w 1983 r., gdy został wyrzucony z zespołu, w którym zaczął grać w 1974 r. Do AC/DC powrócił w 1994 r. i gra do dziś.

W 2003 r. wraz z pozostałymi muzykami AC/DC został przyjęty do Rock and Roll Hall od Fame.

Zobacz też: Perkusista AC/DC oskarżony o zlecenie morderstwa

d3iel5i

Podziel się opinią

Share

d3iel5i

d3iel5i
Więcej tematów