Trwa ładowanie...
d1ul40b

Wycinka Puszczy Białowieskiej. Rok więzienia za napaść na operatora Polsat News

Jest wyrok ws. pobicia operatora Polsat News, który relacjonował protesty przeciwko wycince w Puszczy Białowieskiej. Zdaniem sądu, napastnicy doskonale wiedzieli, kim jest pokrzywdzony.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Puszcza Białowieska. Protesty przeciwko wycince
Puszcza Białowieska. Protesty przeciwko wycince (East News)
d1ul40b

Do zdarzenia doszło 29 lipca 2017 roku. Ekipa telewizji Polsat News relacjonowała zdarzenia w Puszczy Białowieskiej, gdzie trwały protesty aktywistów ekologicznych. Nagle do ekipy podjechał samochód, z którego wysiedli dwaj mężczyźni. Zaatakowali operatora i zabrali mu kamerę.

Pracownik Polsatu czekał przy drodze na policję i pogotowie. Wtedy mężczyźni wrócili i wyrzucili zniszczoną kamerę, w której nie było karty pamięci. Z relacji świadków wynika, że mężczyznę chciano również potrącić.

Napastnicy usłyszeli zarzut m.in. naruszenia prawa prasowego poprzez użycie przemocy w celu zmuszenia do zaniechania tzw. interwencji prasowej, czyli przygotowania publikacji telewizyjnej o sytuacji w Puszczy Białowieskiej.

d1ul40b

Zobacz także: Zamieszki w Białymstoku. Adam Bielan o udziale radnych PiS

Sąd Okręgowy w Białymstoku skazał ich na rok więzienia. W ocenie sądu, napastnicy doskonale wiedzieli kim jest operator Polsat News. Mężczyźni mają wpłacić zadośćuczynienie pokrzywdzonemu w wysokości 5 tys. zł oraz naprawić szkody Telewizji Polsat w łącznej kwocie blisko 20 tys. zł.

Wyrok nie jest prawomocny.

d1ul40b

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ul40b

Podziel się opinią

Share

d1ul40b

d1ul40b
Więcej tematów