Trwa ładowanie...
do8rsf9

Wyciekły tajne dane dot. obronności Izraela. Niedbałość czy atak hakerów?

Dane, które zostały opublikowane w internecie, dotyczą dwóch systemów armii, które miały pozostać w ścisłej tajemnicy. Izraelski resort obrony rozpoczął śledztwo w sprawie wycieku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
O ujawnionych informacjach nie było można nawet rozmawiać przez telefon (Wikimedia Commons CC BY)
do8rsf9

Dokument parafowany przez izraelskiego ministra obrony Avigdora Libermana zawiera zastrzeżone dane na temat potencjału bojowego Sił Obronnych Izraela (IDF) oraz sposobu ich działania. Można w nim znaleźć również informacje odnośnie do systemów operacyjnych armii, które Tel Awiw pragnął zachować w ścisłej tajemnicy.

- To niezwykle poważny błąd w naszym systemie zabezpieczenia danych i uruchomimy w tej sprawie śledztwo - powiedział rzecznik izraelskiego resortu obrony. Szef biura prasowego dodał, że dane były na tyle tajne, iż nie można było o nich rozmawiać przez telefon.
Nie wiadomo w jaki sposób informacje wyciekły do internetu - przedstawiciele ministerstwa obrony Izraela podejrzewają, że resort mógł paść ofiarą hakerów lub dokumenty ujawniono przez nieuwagę pracowników. W sprawie poważnie naruszono procedury bezpieczeństwa dotyczące upubliczniania tajnych informacji. Zastrzeżone dane mogą być podane opinii publicznej dopiero po konsultacji z Ministerstwem Bezpieczeństwa Izraela, co nie nastąpiło w tym wypadku.

Źródło: Haaretz

do8rsf9

Zobacz także: W USA niewidomi mogą strzelać

do8rsf9

Podziel się opinią

Share

do8rsf9

do8rsf9
Więcej tematów