Trwa ładowanie...
marek kuchciński

Wyciekł "przekaz dnia" PiS. Instruuje, jak bronić Marka Kuchcińskiego

Dziennikarz "Polityki" Wojciech Szacki dotarł do "przekazu dnia" Prawa i Sprawiedliwości. Zawiera instrukcję, jak komentować próbę odwołania Marka Kucińskiego. Czytamy w nim, że "marszałek jest nad wyraz wyrozumiały wobec ekscesów posłów totalnej opozycji".

Share
Wyciekł "przekaz dnia" PiS. Instruuje, jak bronić Marka Kuchcińskiego
Źródło: PAP, Fot: Stanisław Rozpędzik
d2l1lsg

Próba opozycji odwołania Kuchcińskiego nie powiodła się. Wniosek o wotum nieufności wobec marszałka Sejmu został odrzucony w głosowaniu. Prawo i Sprawiedliwość może więc zaliczyć to do sukcesu, którego zapewne się spodziewał - ze względu na większość parlamentarną. Przewidywane zwycięstwo należy zaś odpowiednio komunikować. Tu z pomocą przyszedł "przekaz dnia".

Zdjęcie z "przekazem dnia" na Twitterze zamieścił Wojciech Szacki. I dołączył swój komentarz. "M. Kuchciński doczekał się uznania, przynajmniej w przekazie dnia dla posłów PiS" - napisał.

d2l1lsg

Przekaz został zatytułowany "Wniosek o odwołanie marszałka Kuchcińskiego" i zawiera trzy akapitu tekstu. W pierwszym czytamy, że zarzuty mu stawiane są "absurdalne", bo marszałek pracuje spokojnie, a totalna opozycja się awanturuje. W przekazie zaznaczono też, że "marszałek takich posłów jak Nitras traktuje z dużą wyrozumiałością".

Przypomnijmy, że Nitras kilkakrotnie został ukarany obniżeniem pensji i zakazem wyjazdów.

Zobacz także: Joanna Scheuring-Wielgus: Marek Kuchciński to masakryczny marszałek

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2l1lsg

Podziel się opinią

Share
d2l1lsg
d2l1lsg
Więcej tematów