Trwa ładowanie...
d4krkt0

Wyciekł "przekaz dnia" PiS. Instruuje, jak bronić Marka Kuchcińskiego

Dziennikarz "Polityki" Wojciech Szacki dotarł do "przekazu dnia" Prawa i Sprawiedliwości. Zawiera instrukcję, jak komentować próbę odwołania Marka Kucińskiego. Czytamy w nim, że "marszałek jest nad wyraz wyrozumiały wobec ekscesów posłów totalnej opozycji".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W wyniku głosowania posłowie odrzucili wniosek o odwołanie marszałka Sejmu
W wyniku głosowania posłowie odrzucili wniosek o odwołanie marszałka Sejmu (PAP, Fot: Stanisław Rozpędzik)
d4krkt0

Próba opozycji odwołania Kuchcińskiego nie powiodła się. Wniosek o wotum nieufności wobec marszałka Sejmu został odrzucony w głosowaniu. Prawo i Sprawiedliwość może więc zaliczyć to do sukcesu, którego zapewne się spodziewał - ze względu na większość parlamentarną. Przewidywane zwycięstwo należy zaś odpowiednio komunikować. Tu z pomocą przyszedł "przekaz dnia".

Zdjęcie z "przekazem dnia" na Twitterze zamieścił Wojciech Szacki. I dołączył swój komentarz. "M. Kuchciński doczekał się uznania, przynajmniej w przekazie dnia dla posłów PiS" - napisał.

Przekaz został zatytułowany "Wniosek o odwołanie marszałka Kuchcińskiego" i zawiera trzy akapitu tekstu. W pierwszym czytamy, że zarzuty mu stawiane są "absurdalne", bo marszałek pracuje spokojnie, a totalna opozycja się awanturuje. W przekazie zaznaczono też, że "marszałek takich posłów jak Nitras traktuje z dużą wyrozumiałością".

Przypomnijmy, że Nitras kilkakrotnie został ukarany obniżeniem pensji i zakazem wyjazdów.

d4krkt0

Zobacz także: Joanna Scheuring-Wielgus: Marek Kuchciński to masakryczny marszałek

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4krkt0

Podziel się opinią

Share

d4krkt0

d4krkt0
Więcej tematów