ycipk-yai5cc

Wyciek w Ostrołęce. Strażacy: Substancja została zebrana z rzeki

Straż pożarna poinformowała, że olej, który wyciekł z elektrowni w Ostrołęce do Narwi, został już w całości zebrany i nie stanowi zagrożenia. Komunikat w sprawie wydała także Grupa Energa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Narew. Służby uspokajają.
Narew. Służby uspokajają. (PAP)
ycipk-yai5cc

- Substancja, która wyciekła z elektrowni w Ostrołęce, została zebrana z rzeki - poinformował mł. kpt. Bartosz Kołodziejski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Makowie Mazowieckim cytowany przez RMF FM.

Grupa Energa wydała w tej sprawie komunikat. "Pomimo szybkiej reakcji na zdarzenie olej dostał się do wody chłodzącej i pojawił się na zrzucie wód pochłodniczych w ilości ok. 3 m3. Powiadomiono PSP i WIOŚ. Na skutek działań ratowniczych i zabezpieczających prowadzonych przez PSP i obsługę Elektrowni udało się wyłapać ok. 80 proc zanieczyszczeń" - czytamy.

ycipk-yai5cc

W oświadczeniu dodano, że ze wstępnych szacunków wynika, iż do rzeki przedostało się "zaledwie ok. 0,6 m3 oleju". Zdementowano też wcześniejsze doniesienia medialne o wycieku mazutu.

Jak zapewniono, ustawione na rzece rękawy absorbcyjne i zapory zagwarantowały, że zaistniała sytuacja nie wpłynie negatywnie na środowisko naturalne i nie zaszkodzi ekosystemowi Narwi.

Gorąco w Sejmie. Nitras z kolejną karą

Przypomnijmy, że do awarii w elektrowni doszło w nocy z piątku na sobotę. Około godziny 23.30 do kanału zrzutowego nastąpił wyciek oleju turbinowego.

ycipk-yai5cc

Część oleju dostała się do rzeki Narew, stąd na wodzie widoczne były plamy oleju. Zdarzenie ma przeanalizować Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Chodzi o ustalenie, dlaczego doszło do awarii i zagwarantowanie, by podobne sytuacje nie miały miejsca w przyszłości.

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-yai5cc

ycipk-yai5cc