Trwa ładowanie...
d27ur3l
wypadek
12-10-2010 12:05

Wyciek paliwa z uszkodzonego tankowca niegroźny

Trwający dwie godziny wyciek łatwopalnej nafty lotniczej z greckiego tankowca, uszkodzonego w kolizji u wybrzeży Holandii, nie spowodował poważniejszych szkód w środowisku - poinformowały holenderskie władze.

d27ur3l

Kolizja wydarzyła się około godziny 7. rano w odległości około 30 kilometrów od brzegu. W tankowiec uderzył kontenerowiec bandery cypryjskiej, powodując wyrwę w kadłubie o rozmiarach pięć na sześć metrów tuż powyżej linii wodnej. Przez otwór ten zaczęło się wylewać przewożone paliwo dla silników odrzutowych.

W zderzeniu nikt nie odniósł obrażeń. - Nafta ulatnia się bardzo szybko i dlatego nie przedostała się do głębszych warstw wody - powiedział rzecznik holenderskich władz. Załoga rozpoczęła natychmiast przepompowywanie ładunku do innych zbiorników. - Statek doznał wskutek tego lekkiego przechyłu, co jednak przyczyniło się do wstrzymania dalszego wycieku nafty - dodał rzecznik.

Na miejsce kolizji skierowano statek ratowniczy, kilka holowników i samolot obserwacyjny. Lekko uszkodzony kontenerowiec mógł kontynuować rejs do Rotterdamu.

Przyczyna kolizji, do której doszło przy dobrej mimo porannego zamglenia widoczności, nie jest na razie znana.

d27ur3l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27ur3l
Więcej tematów